Wybory 2019. Listy kandydatów do Sejmu, okręg 40: Koszalin, powiat białogardzki, choszczeński, drawski, kołobrzeski, koszaliński, sławieński, szczecinecki, świdwiński i wałecki

2019-09-05 9:45 gk
Wybory
Autor: Grzegorz Kluczyński

Wybory parlamentarne 2019 coraz bliżej. 3 września minął termin zgłaszania list kandydatów na posłów i senatorów przez partie i ugrupowania polityczne. Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała listy kandydatów do Sejmu i Senatu w poszczególnych okręgach. Sprawdź, kto startuje wyborach 2019 w okręgu nr 40 obejmującego wschodnią część województwa zachodniopomorskiego i obejmującego obszary następujących powiatów: białogardzkiego, choszczeńskiego, drawskiego, kołobrzeskiego, koszalińskiego, sławieńskiego, szczecineckiego, świdwińskiego, wałeckiego oraz miasta Koszalin.

Kiedy odbędą się wybory parlamentarne 2019?

Wybory do Sejmu i Senatu, zgodnie z postanowieniem prezydenta Andrzeja Dudy, odbędą się 13 października. Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7:00 do 21:00. Obywatele uprawnieni do głosowania wybiorą łącznie 460 posłów i 100 senatorów.

Kandydaci do Sejmu w okręgu nr 40:

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

1. ZIENTARSKI Piotr Benedykt
2. CZUCZAK Tomasz
3. HOK Marek Tomasz
4. GRYGORCEWICZ Barbara Anna
5. SUSKI Paweł
6. OSTASZEWSKI Adam
7. KARLIŃSKA Elżbieta Wiesława
8. STRZĄBAŁA Tomasz
9. KASZAK Wioletta
10. KOZŁOWSKI Jacek Jerzy
11. FIRKOWSKI Marek Tomasz
12. URBANIAK Marcin Sylwester
13. BUTRYM Danuta Zofia
14. LEŚNIEWSKA Małgorzata
15. BAŃKOWSKA Anna
16. HARDIE-DOUGLAS

KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ

1. CHMIELEWSKI Krzysztof Robert
2. ZADENCKA Aleksandra Urszula
3. TKACZYK Monika
4. BELKA Edyta
5. KARPIŃSKI Piotr
6. ARCIUSZKIEWICZ Mieczysław Eugeniusz
7. KOTWICKA Małgorzata Dorota
8. WOJTASZEWSKI Mateusz Jacek
9. RADEK Agata Anna
10. WĄWOŹNY Kamil
11. CZERWIŃSKA Kamilla Maria
12. KUREK Łukasz
13. SZULGANIUK Artur Jan
14. RAWDANOWICZ Michał
15. GŁOWACKI Artur
16. KOT Dariusz Tadeusz

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

1. LUBCZYK Radosław
2. ROMECKI Stefan Józef
3. GUMIŃSKA-WASIAK Elżbieta Henryka
4. BANY Lech
5. HARŁACZ Jerzy
6. BRODOWSKA Agnieszka Alicja
7. KUCZYŃSKI Stanisław
8. PIASKOWSKA Aldona Teresa
9. DRAPAŁA Adam
10. WIŚNIEWSKI Roman
11. HALAMA Sylwia
12. SŁODKOWSKA Agata Anna
13. IWAT Piotr
14. SAMEK Halina
15. MAJCZYNA Marcin. ekonomista
16. MIĆKO Ryszard Józef

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

1. HOC Czesław
2. SZEFERNAKER Paweł Maciej
3. GOLIŃSKA Małgorzata Joanna
4. STRZAŁKOWSKI Stefan Zdzisław
5. SUBOCZ Marek Andrzej
6. WIŚNIEWSKI Artur
7. OWSIAK Jan Andrzej
8. SOZAŃSKA-MAJCHRZAK Izabella Marzena
9. PYŻANOWSKI Jakub Mikołaj
10. CHRUŚCIEL Ryszard Ambroży
11. NAGÓRSKA Barbara
12. BŁASZCZYK Grzegorz
13. KĘDZIOR Barbara
14. SZTREJA Halina Zofia
15. SZADZEWICZ Jacek Piotr
16. NIEMYT Emilia Kazimiera

KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ

1. PROKOP PACZKOWSKA Małgorzata Barbara
2. KOTLĘGA Jerzy Waldemar
3. WEZGRAJ Jacek Artur
4. LEWANDOWSKI Andrzej
5. SZUBA Agnieszka
6. FABIAŃCZYK Lech Antoni
7. MASTALERZ Agnieszka Katarzyna
8. SZKANDERA Józef Romuald
9. KOKOT Ewa Bożena
10. PAPROCKA Katarzyna Petronela
11. KUSIAKIEWICZ Magdalena Teresa
12. KUJATH Hanna
13. ADAMCZYK Marcin Dominik
14. OLSZEWSKI Łukasz Patryk
15. BOCK Maciej Walenty