Sala plenarna w Sejmie

i

Autor: VaGla – Piotr Waglowski/cc0/wikipedia.org Wybory do Sejmu 2019

Wybory 2019: Kim jest Krzysztof Robert Chmielewski, "jedynka" Konfederacji w koszalińskim okręgu 40?

2019-10-10 9:54

Krzysztof Robert Chmielewski startuje w wyborach parlamentarnych 2019 jako jedynka Komitetu Wyborczego Konfederacja Wolność i Niepodległość. Kim jest i co łączy go z ziemią koszalińską?

Wybory 2019: kiedy się odbędą?

Wybory parlamentarne 2019 to najbliższe wybory do Sejmu i Senatu, ich datę wyznaczył prezydent Andrzej Duda. Zgodnie z postanowieniem głowy państwa wybory odbędą się 13 października na terenie całej Polski. Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21. Zgodnie z kodeksem wyborczym uprawnieni do głosowania obywatele wybiorą w najbliższą niedzielę 460 posłów i 100 senatorów.

Krzysztof Robert Chmielewski urodził się 6 kwietnia 1966. Jak pisze o sobie: Przedsiębiorca, wolnorynkowiec, prezes zarządu partii Wolność w okręgu koszalińskim, kandydat na posła do sejmu RP w 2015 roku. z listy KWW KORWiN, kandydat na radnego Sejmiku Zachodniopomorskiego w wyborach samorządowych 2018 r z list KWW WWS.

Wybory 2019 w Zachodniopomorskim

O powodach kandydowania pisze tak: - Od 20 lat prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą. Wiem jak ciężko utrzymać się na rynku małym firmom przez nadmierny fiskalizm jakim są wysoki podatek dochodowy i składki ZUS. Powoduje to, że polscy przedsiębiorcy nie mogą rozwijać swoich firm i często zamykają je po drugim roku swojej działalności, gdy tracą przywilej opłacania niższej składki ZUS. Niestety politycy nie mają odwagi tego zmienić. Wciąż podnoszą podatki i wymyślają setki barier biurokratycznych.

Kandyduję do Sejmu, bo wiem, że obecny stan obciążeń fiskalnych trzeba zmienić, aby przedsiębiorczość rozkwitła w naszym kraju. Tylko dynamiczny rozwój pozwoli zatrzymać w naszym kraju młodych ludzi i skłonić do powrotu tych, którzy wyjechali. Chcę tworzyć warunki do tego by mogli zakładać i rozwijać swoje biznesy i cieszyć się życiem w naszym kraju.