Wybory 2019: Kim jest Radosław Lubczyk, "jedynka" PSL w koszalińskim okręgu 40?

2019-10-09 9:17
Radosław Lubczyk
Autor: Adrian Grycuk/Wiki Radosław Lubczyk

Radosław Lubczyk jest tak zwaną jedynką Polskiego Stronnictwa Ludowego na liście kandydatów do sejmu w wyborach parlamentarnych 2019. Kim jest i co łączy go z ziemią koszalińską?

Radosław Lubczyk urodził się 18 lipca 1978 w Szczecinku. Absolwent Akademii Medycznej w Warszawie (2004), ukończył również Wyższą Szkołę Oficerską Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Był zawodowym wojskowym.

Przeniósł się następnie do Szczecinka, podjął praktykę jako stomatolog w prywatnych gabinetach w tym mieście oraz w Świdwinie. Został też prezesem Klubu Sportowego „Wielim” Szczecinek.

Wybory 2019 w Zachodniopomorskim

W wyborach parlamentarnych w 2015 kandydował do Sejmu w okręgu koszalińskim z pierwszego miejsca na liście Nowoczesnej Ryszarda Petru. Uzyskał mandat posła VIII kadencji, otrzymując 6236 głosów.

W październiku 2017 objął funkcję przewodniczącego Nowoczesnej w województwie zachodniopomorskim, którym został po pokonaniu w wewnętrznych wyborach Piotra Misiły, dotychczasowego lidera tych struktur. W czerwcu 2019 nie przystąpił wraz z innymi posłami Nowoczesnej do klubu Koalicji Obywatelskiej, zostając posłem niezrzeszonym. W lipcu dołączył do KP PSL-Koalicja Polska (pozostając w Nowoczesnej).

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE