Grupa Azoty w Tarnowie

i

Autor: Tomasz Piszczek Grupa Azoty w Tarnowie

Duża inwestycja w Tarnowie

Azoty zainwestują w Tarnowie ponad 140 milionów złotych. Powstanie nowa instalacja

2022-12-13 9:23

Grupa Azoty chce zainwestować w Tarnowie ponad 140 milionów złotych. Za te pieniądze ma powstać nowa instalacja, a spółka skorzysta ze wsparcia Polskiej Strefy Inwestycji. Chemiczny gigant będzie mógł ubiegać się o zwolnienie podatkowe w wysokości do 40 procent poniesionych nakładów po zrealizowaniu inwestycji. Nowa instalacja obniży koszty produkcji kaprolaktamu i siarczanu amonu.

Azoty zainwestują w Tarnowie ponad 140 milionów złotych. Powstanie nowa instalacja

Krakowski Park Technologiczny poinformował o wsparciu udzielonym Grupie Azoty przy nowej inwestycji w Tarnowie. Chemiczny gigant planuje budowę instalacji neutralizacji strąceniowej i modernizację procesu produkcyjnego wytwarzania wyrobów z obszaru tworzyw i nawozów. Na ten cel planuje przeznaczyć ponad 140 milionów złotych. Nowa instalacja będzie stanowić element linii technologicznej do produkcji kaprolaktamu oraz siarczanu amonu. Poprzez innowacyjne wykorzystanie ciepła reakcji neutralizacji, instalacja pozwoli na ograniczenie zużycia mediów energetycznych oraz ograniczenie wpływu procesu produkcyjnego na środowisko naturalne. Planowane zmiany w procesie produkcyjnym - dzięki obniżeniu zużycia pary wodnej - umożliwią obniżenie kosztów produkcji kaprolaktamu i siarczanu amonu oraz poprawią ich konkurencyjność kosztową. Inwestycja wpłynie również na poprawę konkurencyjności i obniżenie kosztów produkcji poliamidu-6 (PA6) oraz saletrosiarczanu amonu, które są wytwarzane z tych półproduktów.

Wsparcie w ramach Polskiej Strefy Inwestycji

W związku z realizacją przedsięwzięcia Grupa Azoty otrzyma wsparcie w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Spółka będzie mogła ubiegać się o zwolnienie podatkowe w wysokości do 40 procent poniesionych nakładów po zrealizowaniu inwestycji budowy instalacji neutralizacji strąceniowej i modernizacji procesu produkcyjnego wytwarzania wyrobów z obszaru tworzyw i nawozów, pod warunkiem spełnienia określonych kryteriów, m.in dochodowego i zatrudnienia. Z preferencji będzie można korzystać przez okres maksymalnie 12 lat.

Sonda
Czy zachęciłbyś znajomych do odwiedzenia Tarnowa?
Nie żyje Mirosław Hermaszewski