Basen w Mościcach BĘDZIE ZAMKNIĘTY na cztery spusty. Wcale nie przez KORONAWIRUSA [GALERIA]

2020-03-06 14:11 AT

W tym roku nie będzie można korzystać z odkrytego basenu w Mościcach. Stan techniczny obiektu jest tak zły, że TOSiR zdecydował się na jego zamknięcie. Co więcej, remontowanie przestarzałej infrastruktury jest nieopłacalne, dlatego miejska spółka chciałaby przeprowadzić jego gruntowną przebudowę.

Odkryty basen w Mościcach czasy świetności ma już zdecydowanie za sobą. Powstał na przełomie lat 60. i 70. ubiegłego wieku, a brak gruntownych prac modernizacyjnych sprawił, że nie nadaje się do dalszego użytkowania. 

Dyrektor TOSiR-u Andrzej Wyrobiec podjął, więc decyzję o zamknięciu obiektu. Podczas tegorocznego lata do dyspozycji tarnowian pozostanie tylko odkryta pływalnia znajdująca na górze św. Marcina.

Miejskiej spółce zarządzającej obiektami sportowymi marzy się, żeby basen w Mościcach zamienić w nowoczesny park rozrywki. Potrzeba jednak na to kilkunastu milionów złotych.

- Ten rok poświęcimy na przygotowanie koncepcji zagospodarowania całego tego terenu. Chcemy, aby powstał tam park wodnej rozrywki i rekreacji. Chciałbym tam zmieścić także nowe, zadaszone lodowisko, które w lecie zamieniałoby się np. w kort tenisowy. Jestem pewien, że taki dokument uda nam się przygotować jeszcze w tym roku i przedstawić go prezydentowi oraz radnym do akceptacji - powiedział Andrzej Wyrobiec, dyrektor TOSiR-u.

Pierwszy transport do Auschwitz - 80 rocznica w Tarnowie