80-letnia kobieta uduszona przez swoją córkę. Dramat w Bruśniku

2021-07-26 21:20
Bruśnik: 80-letnia kobieta uduszona przez swoją córkę podczas libacji
Autor: rebcenter-moscow/cc0/pixabay zdjęcie ilustracyjne

Tragiczny finał miała rodzinna sprzeczka w Bruśniku (gm. Ciężkowice), do której doszło 9 lipca. Brały w niej udział dwie kobiety: 80-latka oraz jej 56-letnia córka. W pewnym momencie przerodziła się ona w bójkę. Pijana 56-latka wielokrotnie uderzyła swoją matkę oraz doprowadziła do jej śmierci przez uduszenie.

Kara dożywotniego pozbawienia wolności grozi 56-letniej kobiecie, która zabiła swoją matkę. Jak informuje portal tarnow.net.pl, do zdarzenia doszło w piątek (9 lipca) w Bruśniku (gm. Ciężkowice), podczas rodzinnej sprzeczki, w której uczestniczyły dwie kobiety: 80-latka oraz jej 56-letnia córka. W pewnym momencie doszło między nimi do rękoczynów, a młodsza z kobiet zaczęła zachowywać się niezwykle agresywnie. Najpierw brutalnie pobiła swoją matkę, a następnie doprowadziła do jej śmierci przez uduszenie. 56-latka sama zadzwoniła na policję i poinformowała o tym, co zaszło w jej domu. Kobieta została zatrzymana, w jej organizmie było wówczas 1,5 promila alkoholu. Po wytrzeźwieniu usłyszała zarzut zabójstwa. Przyznała się do winy, choć nie potrafiła wytłumaczyć śledczym motywów swojego postępowania. Twierdziła również, że nie chciała zabić swojej matki. Sąd zastosował wobec niej środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu.

PRZECZYTAJ: Dąbrowa Tarnowska: Nie żyje 83-letni kierowca. Uderzył w uliczną latarnię

- 56-latka zadawała pokrzywdzonej uderzenia po całym ciele, na skutek czego ta doznała licznych wielonarządowych obrażeń, w tym obrzęku mózgu. Bezpośrednią przyczyną zgonu było gwałtowne uduszenie - powiedział portalowi tarnow.net.pl prokurator Mieczysław Sienicki, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Tarnowie.

ZOBACZ: Ukradli pręty zbrojeniowe z budowy. Zapomnieli o jednej rzeczy [ZDJĘCIA]

Miejsce zabójstwa 20-letniego Martina