Już za moment rząd sprawdzi TWÓJ MAJĄTEK, ZAROBKI I EMERYTURĘ

i

Autor: StartupStockPhotos/cc0/pixabay Dlaczego i kiedy zapukają do twoich drzwi?

Burmistrz Krynicy-Zdroju podjął decyzję w sprawie pensji urzędników. Nie będą zachwyceni!

2020-04-09 13:07

Kryzys gospodarczy spowodowany epidemią koronawirusa coraz mocniej odbija się na przedsiębiorstwach i zatrudnionych w nich osobach, lecz nie ominie również urzędników. Piotr Ryba, burmistrz Krynicy-Zdroju już zapowiedział zamrożenie podwyżek i nagród swoim podwładnym. Krynica jako gmina uzdrowiskowa szczególnie mocno odczuwa całkowity zastój w turystyce.

W rozmowie z Radiem Kraków Piotr Ryba, burmistrz Krynicy-Zdroju przyznał, że rządzona przez niego gmina jest szczególnie dotknięta epidemią koronawirusa, ponieważ ruch turystyczny całkowicie zamarł. Powoduje to konieczność wdrożenia planu oszczędnościowego, który w swoich portfelach odczują pracownicy magistratu i miejskich instytucji.

- Z uwagi na zmniejszające się dochody budżetowe po stronie wydatków musimy szukać oszczędności, więc póki co wstrzymaliśmy, czy zamroziliśmy wszystkie planowe podwyżki oraz nagrody uznaniowe. W tej sprawie wszystkie wydziały urzędu miasta i miejskie instytucje dostały wytyczne. W tym roku nie wchodzą w grę żadne podwyżki. Cały czas liczę, że w maju wrócimy do normalności, ale jeśli się to nie uda, to będziemy musieli szukać dalszych oszczędności - powiedział Radiu Kraków Piotr Ryba, burmistrz Krynicy-Zdroju.

KoronawirusRaport: Nowy Sącz 09.04