Dąbrowa Tarnowska. NIEBEZPIECZNE znalezisko wykopane z ziemi. Interweniowali saperzy [ZDJĘCIA]

Dąbrowa Tarnowska. Niebezpieczne znalezisko wykopane z ziemi. Interweniowali saperzy
Autor: KPP Dąbrowa Tarnowska Pocisk moździerzowy z II wojny światowej został unieszkodliwiony przez saperów.

Podczas prac ziemnych wykonywanych na terenie Dąbrowy Tarnowskiej został wykopany niewybuch. Znalezisko okazało się być pochodzącym z czasów II wojny światowej pociskiem moździerzowym. Niebezpiecznym przedmiotem zajęli się saperzy z Rzeszowa, którzy przewieźli go na poligon. Policja apeluje, by w przypadku odnalezienia niewybuchów zawsze powiadamiać o tym fakcie służby, a nie dokonywać prób detonacji na własną rękę.

Niewybuch wykopany w Dąbrowie Tarnowskiej

Podczas prac ziemnych wykonywanych na terenie Dąbrowy Tarnowskiej operator koparki natrafił na zalegający w glebie przedmiot. Na miejscu pojawił się patrol policji. Okazało się, że znaleziony przez robotnika przedmiot to pocisk moździerzowy z czasów II wojny światowej. Znaleziskiem zajęli się saperzy z Rzeszowa. Do czasu ich przyjazdu prace ziemne zostały wstrzymane. W sobotę, 23 stycznia wojskowi zabrali pocisk na poligon, gdzie zostanie on zneutralizowany.

PRZECZYTAJ: Proboszcz kazał dzieciom podpisywać OŚWIADCZENIA i usuwać treści z Facebooka! KONTROWERSJE w Małopolsce

Policja apeluje, by nigdy nie próbować detonacji niewybuchów na własną rękę. W przypadku odnalezienia takiego przedmiotu należy jak najszybciej powiadomić służby mundurowy. Pociski, nawet pochodzące z czasów II wojny światowej mogą eksplodować w niekontrolowany sposób i spowodować poważne obrażenia.

ZOBACZ: Ciężkowice. Samochód dostawczy wypadł z jezdni do rowu. Jedna osoba w szpitalu [ZDJĘCIA]

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Zmarł po podaniu szczepionki