Dębno. Pił wódkę za kierownicą. Miał zaskakujące tłumaczenie

Dębno. Pił wódkę za kierownicą. Miał zaskakujące tłumaczenie
Autor: Miguel Ángel Ramón/cc0/pixabay 59-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego tłumaczył, że sięgnął po alkohol, żeby się rozgrzać.

Funkcjonariusz Oddziału Prewencji Policji w Krakowie w czasie wolnym od służby zatrzymał w Dębnie nietrzeźwego kierowcę. Podejrzenia policjanta wzbudziła poruszająca się całą szerokością drogi toyota, za kierownicą której siedział 59-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego. Intuicja nie zawiodła funkcjonariusza, kierowca japońskiego samochodu rzeczywiście był pijany. 59-latek w zaskakujący sposób tłumaczył swoje zachowanie.

Kierowca pił wódkę w czasie jazdy

Przejeżdżając przez Dębno w czasie wolnym od służby funkcjonariusz Oddziału Prewencji Policji w Krakowie zauważył dziwnie zachowującą się toyotę rav 4, która poruszała się całą szerokością drogi. Kiedy w pewnym momencie kierujący tym samochodem zatrzymał się na poboczu, funkcjonariusz zatrzymał swój samochód i podszedł do niego, aby zapytać się: czy nie potrzebuje pomocy oraz jaki był powód jazdy „zygzakiem”. Wtedy policjant wyczuł od 59-letniego mieszkańca powiatu brzeskiego zapach alkoholu i odbierając kluczyki uniemożliwił mu dalszą jazdę. Na miejsce wezwano patrol, który zbadał trzeźwość kierowcy toyoty. Podejrzenia funkcjonariusza potwierdziły się w 100 proc.

PRZECZYTAJ: Skrzyżowanie w Nowym Sączu jednym z najniebezpieczniejszych w kraju. Fotoradar prześwietli kierowców [WIDEO]

59-latek miał w wydychanym powietrzu ponad dwa promile alkoholu. Swoje zachowanie tłumaczył w zaskakujący sposób. Według jego relacji podczas jazdy samochodem zrobiło mu się zimno, więc kupił w sklepie wódkę i zaczął ją pić w trakcie jazdy. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna oraz do dwóch lat więzienia.

ZOBACZ: Grupa Krynicka GOPR szuka ratowników. Sprawdź, czy spełniasz wymagania

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Zimowa kąpiel morsów w przeręblu i powstanie rzeźby lodowej