Do starego szpitala NIE WEJDZIESZ z podwyższoną temperaturą! Zadba o to specjalna kamera

2020-04-15 9:20 AT
Do starego szpitala NIE WEJDZIESZ  z podwyższoną temperaturą! Zadba o to specjalna kamera
Autor: UMT Tarnów Kamera badająca efektywność energetyczną budynków zyskała nową funkcję

Stary szpital w Tarnowie zabezpiecza się przed możliwością wejścia do niego osób, które mogą być zakażone koronawirusem. Przed główną bramą placówki zainstalowano kamerę termiczną, badającą temperaturę ciała wszystkich ludzi wchodzących do środka budynku. Sprzęt trafił do lecznicy z Zespołu Szkół Budowlanych.

Kamera termiczna służyła uczniom Zespołu Szkół Budowlanych do badania efektywności energetycznej budynków, teraz natomiast pomoże w walce z epidemią koronawirusa. Dyrektor "Budowlanki" wypożyczył sprzęt tarnowskiemu staremu szpitalowi, który zamontował go przy drzwiach wejściowych. Dzięki temu każda osoba, która chce wejść do środka zostanie zbadana pod kątem objawów typowych dla infekcji SARS-CoV-2. Taka procedura pozwoli wyeliminować potencjalne przypadki "wnoszenia" koronawirusa do szpitala.

- Szkoła zakupiła kamerę z funduszy europejskich na potrzeby prowadzonego tam Poligonu Energooszczędności. Sprawdziliśmy u fachowców i okazało się, że kamera doskonale sprawdzi się w roli bramki termicznej w szpitalu – te modele używane są obecnie powszechnie na lotniskach - powiedział Roman Ciepiela, prezydent Tarnowa.

Aby kamera spełniała swoją funkcję musiała zostać odpowiednio skalibrowana do mierzenia temperatury ludzkiego ciała. Zajęli się tym fachowcy z Małopolskiego Centrum Budownictwa Energooszczędnego Politechniki Krakowskiej, którzy współpracują z Zespołem Szkół Budowlanych. Sprzęt jest podłączony do monitora, na którym widać każdą osobę wchodzącą do budynku, a obok jest wyświetlana jej temperatura ciała. 

Kamery Flir są na wyposażeniu wszystkich portów lotniczych, powszechnie stosowane są podczas pandemii w celach kontrolnych również w innych miejscach publicznych.

Który materiał na maseczkę jest najlepszy? Naukowcy ujawniają

Jak zakładać i nosić maski - lekarz wyjaśnia

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express - KLIKNIJ tutaj!