Dramat w Limanowej! Nie żyje zakażona 30-latka. Nie miała innych chorób i nie była zaszczepiona

2022-01-12 13:16
Dramat w Limanowej! Nie żyje zakażona 30-latka. Nie miała innych chorób i nie była zaszczepiona
Autor: Parentingupstream/cc0/pixabay zdjęcie ilustracyjne

Na oddziale covidowym szpitala powiatowego w Limanowej zmarła 30-letnia pacjentka. Jak podaje portal limanowa.in, kobieta przebywała w placówce od 24 grudnia do swojej śmierci, która nastąpiła w niedzielę (9 stycznia). Nie cierpiała na choroby współistniejące, ale w jej przypadku COVID-19 miał ciężki przebieg. 30-latka nie była zaszczepiona.

Dramat w Limanowej! Na COVID-19 zmarła niezaszczepiona 30-latka

Lekarzom ze szpitala w Limanowej nie udało się uratować życia 30-letniej pacjentki, który była hospitalizowana ze względu na ciężki przebieg choroby COVID-19. Jak podaje portal limanowa.in, kobieta przebywała w szpitalu od 24 grudnia do niedzieli (9 stycznia), gdy zmarła. Informację o śmierci 30-latki potwierdziła portalowi limanowa.in dyrekcja Szpitala Powiatowego w Limanowej im. Miłosierdzia Bożego. Pacjentka zmarła mimo, że poza COVID-19 nie cierpiała na inne schorzenia. Nie była natomiast zaszczepiona przeciwko koronawirusowi, co mogło mieć wpływ na ostry przebieg zakażenia u pacjentki.

PRZECZYTAJ: Ohydne komentarze antyszczepionkowców! Bliscy zmarłego Stanisława Smoły są w szoku

Od początku pandemii w Polsce na COVID-19 zmarło już ponad 100 tysięcy osób. Według prognoz naukowców z grupy MOCOS (MOdelling COronavirus Spread) w przyszłym tygodniu lawinowo zacznie rosnąć liczba zakażeń w naszym kraju, co po kilkunastu dniach przełoży się również na szczyt liczby zgonów. Dzisiaj (12 stycznia) w Polsce potwierdzono 16 173 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 684 zgony spowodowane COVID-19. W Małopolsce dobowy przyrost zakażeń wyniósł 2174, z czego 46 nowych przypadków wykryto w powiecie limanowskim. W całym województwie odnotowano dzisiaj 64 przypadki śmiertelne.

ZOBACZ: Limanowa. Szokujące zachowanie 58-latka! Strzelał do robotników budowlanych

Sonda
Czy szczepienia na koronawirusa powinny być obowiązkowe?
Agata była w ciąży i miała koronawirusa. Skończyło się tragicznie