Informacje dla kierowców

Droga krajowa zamknięta przez GDDKiA. Szczeliny w jezdni mają kilkanaście metrów długości

2023-05-31 11:38

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podjęła dzisiaj (31 maja) decyzję o zamknięciu DK 28 w Kasinie Wielkiej (powiat limanowski). Powodem są szkody wywołane przez osuwiska, które sprawiły, że na drodze zaczęły pojawiać się pęknięcia asfaltu. Szczeliny mają nawet kilkanaście metrów długości oraz do 20 cm szerokości. Do pracy przystąpili geolodzy i inspektorzy nadzoru budowlanego, którzy ustalają sposób zabezpieczenia terenu przed skutkami osuwisk.

Kasina Wielka. GDDKiA zamknęła DK 28. Powodem szkody wywołane przez osuwiska

Liczne pęknięcia na DK 28 w Kasinie Wielkiej (powiat limanowski), spowodowane osuwiskami, pojawiły się już w poniedziałek, 29 maja. W związku z tym GDDKiA zabezpieczyła teren i wprowadziła ograniczenia w ruchu pojazdów:

  • samochody osobowe mogły jeździć tą drogą, ale obowiązywał ruch wahadłowy i ograniczenie do 40 km/h;
  • samochody ciężarowe były kierowane objazdem na drogę wojewódzką nr 964 przez Kasinę Dolną, następnie przez Wolę Skrzydlańską, Skrzydlną, Porąbkę i Dobrą.

Z informacji GDDKiA wynika, że pęknięcia zostały wypełnione asfaltem i kruszywem, żeby woda nie przedostawała się w niższe elementy konstrukcji. Wczoraj do pracy przystąpili geolodzy i inspektorzy nadzoru budowlanego, których zadaniem jest ocena przyczyn osuwiska i ustalenie, w jaki sposób należy zabezpieczyć ten teren. W środę, 31 maja została podjęta decyzja o zamknięciu DK 28 w Kasinie Wielkiej. Objazd dla wszystkich pojazdów zostanie wyznaczony drogą wojewódzką nr 964 przez Kasinę Dolną, następnie przez Wolę Skrzydlańską, Skrzydlną, Porąbkę i Dobrą.

Dorota i Wojtuś spoczęli na cmentarzu. Na ten widok pękają serca
Sonda
W jakim stanie są drogi w Polsce?