Gdzie kupić choinkę w Tarnowie? Ile kosztuje świąteczne drzewko?

i

Autor: ExposureToday/cc0/pixabay Sztuczna czy naturalna? To największy dylemat dotyczący wyboru świątecznego drzewka.

Gdzie kupić choinkę w Tarnowie? Ile kosztuje świąteczne drzewko?

2020-12-16 14:59

Mało kto wyobraża sobie święta Bożego Narodzenia bez choinki. Pytanie brzmi tylko: czy drzewko ma być naturalne, czy sztuczne? Sprzedaż tych pierwszych rozpoczęło już Nadleśnictwo Dąbrowa Tarnowska, które oferuje możliwość samodzielnego wyboru drzewka i własnoręcznego ścięcia wybranego iglaka. A ile w tym roku zapłacimy za bożonarodzeniową choinkę?

Sztuczna czy naturalna?

To pierwszy i podstawowy dylemat przy wyborze świątecznej choinki. Zwolennicy naturalnych drzewek zwracają uwagę na ich intensywny zapach, który tworzy w domu wyjątkowy klimat. Nie bez znaczenia jest również argument dotyczący ekologii. Naturalne iglaki są "produktem" samej natury, a nie fabryk. Produkcja sztucznych choinek w nieporównywalnie większym stopniu zużywa surowce i energię. Dodatkowo pojawia się problem z ich utylizacją. Materiały, z których produkowane są takie drzewka rozkładają się przez setki lat. Z kolei zwolennicy sztucznych choinek cenią wygodę wynikającą z tego, że plastikowe ozdoby nie zrzucają igieł. Można je też używać bardzo długo, dzięki czemu po okresie świątecznym nie trzeba szukać sposobu na pozbycie się drzewka. Wystarczy je po prostu schować na strych, czy do piwnicy.

ZOBACZ: Gorlice. HORROR w fabryce! Maszyna wciągnęła pracownika

Gdzie kupić choinkę? Ile kosztuje świąteczne drzewko?

Z zakupem sztucznych choinek nie ma właściwe żadnego problemu. Spotkamy je w sklepach z ozdobami, czy w marketach budowlanych. Sztuczne drzewko kupimy również przez internet. Istnieją nawet wyspecjalizowane sklepy, które zajmują się wyłącznie sprzedażą choinek. Ceny są bardzo zróżnicowane i zależą głównie od rozmiarów drzewka. Najmniejsze iglaki można zdobyć nawet za 20 złotych, za te największe trzeba zapłacić około 100 złotych. Dla najbardziej wymagających sprzedawcy przygotowali ofertę premium. Sztuczne choinki imitujące naturalne gatunki drzew i ozdobione naturalnymi szyszkami mogą kosztować nawet ponad 1000 złotych! 

Miłośnicy naturalnych drzewek mogą skorzystać z oferty nadleśnictwa w Dąbrowie Tarnowskiej. Od 15 do 22 grudnia w godz. 8.00-14.00 prowadzi ono sprzedaż choinek w swoje szkółce znajdującej  w Wierzchosławicach. Drzewko można samodzielnie wybrać, a nawet własnoręcznie ściąć. Świerk cięty o wysokości ponad 1,5 metra kosztuje niewiele ponad 40 złotych, natomiast świerk w donicy jest droższy o około 5 złotych. Nieco wyższe ceny (średnio o 10-20 zł) obowiązują na stoiskach prywatnych handlarzy. Sprzedaży choinek ze względu na zagrożenie epidemiczne nie prowadzi nadleśnictwo w Brzesku. 

Czytaj też: Mały Marcin potrzebuje DROGIEGO leku. Jego życie jest zagrożone przez straszny nowotwór!

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj! 

Tradycje bożonarodzeniowe. Czy znasz je wszystkie?