Joniny. Rolnik wykopał z ziemi niewybuch. Pociskiem artyleryjskim zajęli się saperzy

i

Autor: KMP Tarnów Pochodzący z czasów II wojny światowej pocisk artyleryjski został wywieziony na poligon i tam zneutralizowany.

Joniny. Rolnik wykopał z ziemi niewybuch. Pociskiem artyleryjskim zajęli się saperzy [ZDJĘCIA]

2021-04-02 12:09

W miejscowości Joniny (gm. Ryglice) rolnik wykopał z ziemi niewybuch. Znalezisko okazało się być pociskiem artyleryjskim kal. 80 mm, pochodzącym z czasów II wojny światowej. Na miejsce zostali wezwani funkcjonariusze policji z nieetatowej grupy minersko-pirotechnicznej, którzy zabezpieczali teren do czasu przyjazdu saperów z Rzeszowa. Żołnierze zabrali pocisk na poligon i tam zneutralizowali. Nie wolno podejmować prób przenoszenia tego typu przedmiotów na własną rękę!

Joniny. Rolnik wykopał z ziemi niewybuch

W środę, 31 marca w miejscowości Joniny (gm. Ryglice) rolnik wykopał z ziemi niewybuch. Wezwany na miejsce patrol z nieetatowej grupy minersko-pirotechnicznej potwierdził, że znalezisko jest pochodzącym z czasów II wojny światowej pociskiem artyleryjskim kal. 80 mm. Do czasu przyjazdu saperów z Rzeszowa, policjanci zabezpieczali teren, na którym znajdował się niewybuch przed poszukiwaczami tego typu przedmiotów. Ostatecznie żołnierze zabrali pocisk na poligon i tam zneutralizowali. Ze względu na odległość od zabudowań w tym przypadku nie istniała konieczność ewakuacji mieszkańców. Pamiętajmy, że niewybuchów nie wolno przenosić, ani próbować rozbrajać na własną rękę. Mimo upływu lat w dalszym ciągu są one niebezpieczne i mogą eksplodować w niekontrolowany sposób. Zdjęcia wykopanego w Joninach pocisku artyleryjskiego kal. 80 mm znajdują się poniżej.

PRZECZYTAJ: Marcelek Kubala przeszedł przeszczep wątroby w Chicago. Jaki jest jego stan?

ZOBACZ: Zakliczyn. 16. rocznica śmierci Jana Pawła II. Radni bronią dobrego imienia papieża

W paczkach z Hiszpanii były narkotyki