Julia i Weronika zginęły w wypadku. Wracały z wycieczki wraz ze starszymi kolegami [REKONSTRUKCJA ZDARZEŃ]

2021-03-18 7:35

Tragiczny wypadek na Sądecczyźnie! Na obwodnicy Starego Sącza zderzyły się dwa samochody, zginęły dwie młode kobiety, koleżanki ze szkolnej ławy. Wraz ze starszymi kolegami wybrały się na wycieczkę, na wieżę widokową. Julia i Weronika miały tylko 18 i 17 lat. Co wiemy o tragedii?

Tragedia w Starym Sączu. Zginęły dwie nastolatki

Julia M. ( † 18 l.), Weronika B. ( † 17 l.), Mateusz P. (19 l.) i Dawid J. (22 l.) wybrali się w niedzielę na wycieczkę do Woli Kroguleckiej, na wieżę widokową. To bardzo popularne i chętnie odwiedzane miejsce spotkań. Wypadek wydarzył się gdy wracali do domu. Samochód prowadził najstarszy z całej czwórki Dawid J. Jak doszło do tragedii?

– Seat kierowany przez 57-letniego mężczyznę jedzie prawidłowo w kierunku Rytra. Z przeciwnej strony, wyprzedzając sznur pojazdów, jedzie Ford i doprowadza do zderzenia czołowego. Autem kieruje 22-latek. W wypadku bierze udział 5 osób. Kierujący seatem jechał prawidłowo. Był trzeźwy. Na początku nie zgłaszał żadnych dolegliwości. Niestety później źle się poczuł i został zabrany do szpitala – tak relacjonowała wypadek Katarzyna Cisło z zespołu prasowego KWP w Krakowie. Julia M. ( †18 l.) była reanimowana na miejscu, najpierw przez świadka wypadku, który widząc wypadek zatrzymał auto i rozpoczął walkę o życie nastolatki. Potem przejęli ją przybyli na miejsce ratownicy medyczny. Niestety Julia zmarła na miejscu wypadku, podobnie jak jej koleżanka, 17–letnia Weronika B., która była zakleszczona w aucie. Do sądeckiego szpitala trafili  kierowcy obu pojazdów, zaś pozostały z czwórki przyjaciół 19–latek został przewieziony do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Niestety, jego stan jest bardzo ciężki. Przyjaciele zachęcają, by oddawać krew dla Mateusza, wierzą, ze wyzdrowieje.

Z kolei dziś (18 marca) odbędzie się pogrzeb zmarłej Julii. O godzinie 12.30 w kościele pod wezwaniem świętego Antoniego w Falkowej zostanie odprawiony różaniec za jej duszę, następnie o godzinie 13 odbędzie się msza żałobna. Julia zostanie pochowana na cmentarzu Gołąbkowice przy ulicy Lwowskiej.

Morderstwo w Nowym Sączu. Zabił syna młotkiem.