TRAGEDIA w Starym Sączu. Lekarze walczą o życie nastolatka. Jak doszło do wypadku? [ZDJĘCIA]

2021-03-16 10:21
TRAGEDIA w Starym Sączu. Lekarze walczą o życie nastolatka. Jak doszło do wypadku?
Autor: PSP Nowy Sącz Poszkodowany nastolatek potrzebuje krwi grupy A Rh-

Nastolatek poszkodowany w tragicznym wypadku, do którego doszło w niedzielę (14 marca) w Starym Sączu walczy o życie w krakowskim szpitalu. Mateusz potrzebuje krwi grupy A Rh -. Chętni mogą mu pomóc w odzyskaniu zdrowia, dzieląc się z nim najcenniejszym darem. Na miejscu zdarzenia zginęły dwie dziewczyny w wieku 17 i 18 lat. W wypadku brały udział dwa samochody: seat altea, którym podróżował wyłącznie kierowca oraz ford focus z czterema, młodymi osobami w środku.

Nastolatek walczy o życie po wypadku w Starym Sączu

Lekarze walczą o to, by tragiczny bilans niedzielnego wypadku w Starym Sączu jeszcze się nie powiększył. W krakowskim Szpitalu Uniwersyteckim przebywa 19-letni Mateusz - pasażer jednego z samochodów biorących udział w wypadku. Nastolatek potrzebuje krwi grupy A Rh-. Wszyscy chętni mogą pomóc mu w powrocie do zdrowia, dzieląc się z nim najcenniejszym darem. Na Facebooku została stworzona grupa dedykowana promowaniu zbiórki krwi dla Mateusza. Bezpośrednio po wypadku 19-latek z ciężkimi obrażeniami został przetransportowany śmigłowcem ratowniczym do szpitala. Na miejscu zdarzenia zginęły dwie inne osoby, to dziewczyny w wieku 17 oraz 18 lat.

PRZECZYTAJ: To cud, że kierowca przeżył ten wypadek! KOSZMARNE dachowanie w Starym Sączu [ZDJĘCIA]

Do tragedii doszło w wyniku zderzenia czołowo-bocznego dwóch samochodów: seata altea, którym podróżował wyłącznie kierowca oraz forda focusa z czterema młodymi osobami w środku. Według relacji strażaków, po ich przybyciu na miejsce dwójka poszkodowanych była nieprzytomna i znajdowała się na jezdni, a jedna osoba bez oznak życia znajdowała się w pojeździe, wkrótce stwierdzono jej zgon. Po kilkudziesięciu minutach ratownicy medyczni pogotowia ratunkowego odstąpili od resuscytacji drugiej poszkodowanej. Również w tym przypadku na ratunek było już za późno. W momencie zdarzenia obaj kierowcy byli trzeźwi. Do wypadku doszło podczas manewru wyprzedzania podjętego przez 22-letniego kierowcę forda focusa. Nie zdążył on zjechać na swój pas jezdni i doprowadził do zderzenia z jadącym z przeciwnego kierunku seatem altea.

ZOBACZ: DWA MANDATY w przeciągu kilku minut! Posypały się kary dla piratów drogowych. 31 zatrzymanych kierowców

Dramat matki z Żyrardowa. Sąd chce zabrać jej dzieci