Posypały się MANDATY dla piratów drogowych. 31 zatrzymanych kierowców JEDNEGO DNIA

i

Autor: jingoba/cc0/pixabay Zbyt duża prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków na polskich drogach.

DWA MANDATY w przeciągu kilku minut! Posypały się kary dla piratów drogowych. 31 zatrzymanych kierowców

2021-03-15 13:46

Wiosenna aura prowokuje kierowców do łamania przepisów, zwłaszcza tych, dotyczących ograniczenia prędkości. Tylko w trakcie jednego dnia (14 marca) na drogach Tarnowa i powiatu tarnowskiego drogówka zatrzymała aż 31 piratów drogowych. Wśród zatrzymanych dominowali mężczyźni, lecz za kierownicą nieodpowiedzialnie zachowały się również cztery kobiety. Wczorajszy rekordzista przekroczył dopuszczalną prędkość o 64 km/h. Jeden z piratów otrzymał dwa mandaty w przeciągu kilku minut.

31 piratów drogowych zatrzymanych jednego dnia

W niedzielę, 14 marca na drogach Tarnowa i powiatu tarnowskiego policja zatrzymała aż 31 piratów drogowych. W tym gronie zdecydowaną większość stanowili mężczyźni (27), choć wśród kierujących przyłapanych na przekroczeniu dopuszczalnej prędkości znalazły się również cztery kobiety. Wczorajszy rekordzista - mieszkaniec województwa śląskiego, przejeżdżając przez Zawadę Lanckorońską poruszał się z prędkością o 64 km/h większą, niż dozwolona w tamtym miejscu. Dwóch kierowców tego samego dnia zaliczyło... dwukrotne spotkanie z drogówką.

PRZECZYTAJ: To cud, że kierowca przeżył ten wypadek! KOSZMARNE dachowanie w Starym Sączu [ZDJĘCIA]

Pierwszy z nich w pobliżu Zakliczyna przekroczył dopuszczalną prędkość o 43 km/h, a kilkadziesiąt minut później z tego samego powodu w Faściszowej zatrzymał go kolejny patrol. W obu przypadkach skończyło się na wypisaniu mandatu oraz przydzieleniu punków karnych. Dwa mandaty, po 300 złotych każdy i podwójną liczbę punktów karnych (w sumie 16), dopisał do swojego konta również inny mieszkaniec powiatu, zatrzymany przed godziną 19.00 na ul. Westerplatte w Tarnowie i kilka minut później na ulicy Nowodąbrowskiej. W obu przypadkach kierowca został przyłapany na rażącym przekroczeniu dopuszczalnej prędkości.

ZOBACZ: Makabra na DK 87! Nie żyją dwie młode kobiety! Są też ranni

Krzysztof Hołowczyc włączył się w akcję charytatywną