Kobieta ofiarą oszustwa nigeryjskiego. Straciła prawie 100 tysięcy złotych [WIDEO]

Sądeczanka ofiarą oszustwa nigeryjskiego. Straciła prawie 100 tysięcy złotych
Autor: KMP Nowy Sącz Oszust w zamian za pomoc obiecywał złoto i 2,5 miliona dolarów.

Mieszkanka Sądecczyzny straciła prawie 100 tysięcy złotych w wyniku działania poznanego w internecie oszusta. Mężczyzna utrzymywał, że jest Amerykaninem pracującym na platformie wiertniczej i poprosił kobietę o wsparcie finansowe. W zamian obiecał jej złoto i 2,5 miliona dolarów. Oczywiście z obietnicy nigdy się nie wywiązał, a ofiara zdała sobie sprawę, że opowieści "Amerykanina" są mistyfikacją.

Kobieta ofiarą oszustwa nigeryjskiego. Straciła prawie 100 tysięcy złotych

Oszustwo nigeryjskie na Sądecczyźnie

Sprawa zaczęła się od przyjęcia zaproszenia na popularnym portalu społecznościowym od nieznajomego mężczyzny. Mieszkanka Sądecczyzny przez rok korespondowała z oszustem, który przedstawił się jako Amerykanin pracujący na platformie wiertniczej. Kobieta zaufała mu i wysyłała pieniądze, gdyż rzekomo miał się on znajdować w trudnej sytuacji życiowej. Za pomoc obiecywał złoto i 2,5 miliona dolarów. Przesyłka nigdy jednak nie dotarła, ponieważ oszust za każdym razem wymyślał jakiś pretekst na swoje usprawiedliwienie, przy okazji naciągając kobietę na dodatkowe koszty.

PRZECZYTAJ: TRAGICZNY pożar domu w Szymbarku. NIE ŻYJE czternastoletnia dziewczynka

W sumie poszkodowana wykonała kilkanaście przelewów na różne konta, myśląc że w ten sposób opłaca cło, czy niezbędne certyfikaty. Straciła prawie 100 tysięcy złotych. Kiedy obiecana przesyłka w dalszym ciągu nie docierała, kobieta zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa nigeryjskiego i zgłosiła sprawę na policję. Obecnie funkcjonariusze próbują wytropić sprawcę wyłudzenia.

ZOBACZ: Groźny wypadek pod Limanową. Kursowy bus zderzył się z ciężarówką. Są RANNI [ZDJĘCIA]

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!