Koronawirus. NIE ŻYJE kobieta z powiatu tarnowskiego! Nowe zakażenie w Tarnowie [RAPORT]

2020-08-29 11:17 Adrian Teliszewski
Koronawirus. NIE ŻYJE kobieta z powiatu tarnowskiego! Nowe zakażenie w Tarnowie
Autor: Łukasz Gągulski Koronawirus. NIE ŻYJE kobieta z powiatu tarnowskiego! Nowe zakażenie w Tarnowie

Mieszkanka powiatu tarnowskiego zakażona koronawirusem zmarła z powodu COVID-19 w krakowskim Szpitalu Uniwersyteckim. Liczba ofiar epidemii w województwie wzrosła do 127. Odnotowano również 129 nowych przypadków SARS-CoV-2. Najwięcej w Krakowie (34) oraz w powiatach: limanowskim (18) i nowotarskim (17). W Tarnowie potwierdzono jeden nowy przypadek, a w Nowym Sączu cztery.

Zakażona koronawirusem mieszkanka powiatu tarnowskiego, która zmarła na COVID-19 w krakowskim Szpitalu Uniwersyteckim miała 69 lat i cierpiała na choroby współistniejące. Liczba ofiar epidemii w województwie wzrosła do 127. Z kolei podczas minionej doby potwierdzono 129 nowych przypadków zakażenia, najwięcej w Krakowie (34) oraz powiatach: limanowskim (18) i nowotarskim (17). W Tarnowie SAR-CoV-2 wykryto u jednej osoby, natomiast w Nowym Sączu u czterech.

- Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 129 osób. To 74 kobiety i 55 mężczyzn, w wieku od 11 miesięcy do 90 lat, z Krakowa (34 osoby), powiatu limanowskiego (18), nowotarskiego (17), wadowickiego (16), krakowskiego (9), tarnowskiego (7), nowosądeckiego (5), oświęcimskiego (5), Nowego Sącza (4), powiatu myślenickiego (3), olkuskiego (3), wielickiego (3), chrzanowskiego (1), dąbrowskiego (1), gorlickiego (1), suskiego (1) i Tarnowa (1). Aktualnie 15 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 7256 osób. Jednocześnie przekazujemy, że otrzymaliśmy z WSSE w Krakowie informację o zdublowanym przypadku – raport skorygowano. Niestety musimy również poinformować o śmierci 69-letniej kobiety z powiatu tarnowskiego, która przebywała w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarła miała choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 127 - czytamy w najnowszym (29 sierpnia) raporcie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego dotyczącym epidemii.

40 dni uwięzienie na kwarantannie. Dziadek z koronawirusem nie może brać chemioterapii

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

PRZECZYTAJ TAKŻE: