Koronawirus potwierdzony w  Krynicy-Zdroju! Dwa szpitale objęte kwarantanną!

i

Autor: polska-org.pl Mężczyzna w sile wieku przebywał w Krynicy na turnusie rehabilitacyjnym

Koronawirus potwierdzony w Krynicy-Zdroju! Dwa szpitale objęte kwarantanną!

2020-03-23 9:01

Kolejny potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem we wschodniej Małopolsce! Służby prasowe wojewody małopolskiego poinformowały, że pozytywny wynik testu miał mężczyzna w sile wieku, przebywający na turnusie rehabilitacyjnym w krynickim szpitalu wojskowym. Ta placówka, jak i oddział pediatryczny szpitala im. Dietla zostały objęte kwarantanną.

Małopolski Urząd Wojewódzki poinformował dzisiaj rano (23 marca) o trzech kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w Małopolsce. Wśród nich znalazł się mężczyzna w sile wieku, który przebywał w Krynicy-Zdroju na turnusie rehabilitacyjnym w szpitalu wojskowym. Nie pochodzi on z naszego województwa. Opiekę zdrowotną zapewnią mu teraz lekarze ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

W związku z zaistniałą sytuacją kwarantanną został objęty Wojskowy Szpital Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowy w Krynicy-Zdroju, gdzie znajduje się obecnie około 200 osób. Podobne procedury zastosowano na oddziale pediatrycznym szpitala im. Dietla w tej samej miejscowości, ze względu na podejrzenie zakażenia u dziecka, które było tam leczone. 

Przypominamy najważniejsze fakty dotyczące koronawirusa! Lekarz pokazuje, jak koronawirus niszczy płuca młodych ludzi.

Akcja „Razem dla seniorów” w Tarnowie