Koronawirus. Tarnowscy szczypiorniści trafili na kwarantannę! Wszystko przez zawodnika innej drużyny

2020-09-23 15:46 Adrian Teliszewski
Grupa Azoty SPR Tarnów - Orlen Wisła Płock 22:27
Autor: Grupa Azoty SPR Tarnów Grupa Azoty SPR Tarnów - Orlen Wisła Płock 22:27

Szczypiorniści klubu Grupa Azoty SPR Tarnów trafili na kwarantannę w związku z potwierdzeniem zakażenia koronawirusem u jednego z zawodników Orlenu Wisły Płock. To właśnie z tym rywalem mierzyli się tarnowianie podczas minionego weekendu i istnieje ryzyko, że mogli się zarazić od przeciwnika. Klub zapewnia, że był przygotowany na tego typu sytuację.

Grupa Azoty SPR Tarnów poinformowała dzisiaj (23 września), że kwarantanną zostali objęcie zawodnicy oraz trenerzy klubu. Powodem takiej decyzji jest potwierdzenie zakażenia koronawirusem u zawodnika Orlenu Wisły Płock. To właśnie z tą ekipą tarnowianie rywalizowali z miniony weekend. Tarnowski klub zapewnia, że był przygotowany na taką sytuację i wdrożył plan ochronny przygotowany przed rozpoczęciem sezonu. W tym momencie treningi drużny są zawieszone, a dalszy sposób działania jest zależny od wytycznych sanepidu.

- U jednego z zawodników Orlen Wisła Płock został stwierdzony przypadek koronawirusa. Dzisiaj otrzmaliśmy informację o jego dodatnim wyniku na SARS-CoV-2. Wspomniany zawodnik wystąpił podczas niedzielnego spotkania z naszą drużyną, w związku z tym podjęliśmy natychmiastowe działania, mające na celu ochronę zdrowia naszych zawodników, pracowników klubu oraz ich rodzin.  Zaraz po wystąpieniu pierwszych objawów u zarażonego zawodnika, decyzją Komisarza Ligi zawodnicy oraz trenerzy Orlen Wisły Płock i Grupy Azoty SPR Tarnów zostali poddani kwarantannie. Kwarantannie poddano również sędziów, delegatów oraz inne osoby, które podczas niedzielnego meczu miały bezpośredni kontakt z zakażonym zawodnikiem. Grupa Azoty SPR Tarnów i Superliga sp. z o.o. pozostają w stałym kontakcie z przedstawicielami Inspektoratów Sanitarnych, a dalsze decyzje, w tym o powrocie do treningów, będą podejmowanie po badaniach osób objętych kwarantanną - brzmi komunikat umieszczony w mediach społecznościowych Grupy Azoty SPR Tarnów.