Medyk analizuje tekst na koronawirusa

i

Autor: Shutterstock zdjęcie poglądowe

Koronawirus. Młody mężczyzna zmarł na COVID-19! Trzy ofiary z Sądecczyzny

2020-09-23 11:51

Cztery osoby zmarły minionej doby w Małopolsce z powodu COVID-19. Jedna z nich nie cierpiała na żadną z chorób współistniejących. Trzech mężczyzn, którzy przegrali walkę z koronawirusem pochodziło z Sądecczyzny, a jeden z nich miał zaledwie 34 lata. Od początku epidemii śmierć wynikającą z infekcji SARS-CoV-2 poniosło już 182 mieszkańców województwa.

Raport przedstawiony dzisiaj (23 września) przez Małopolski Urząd Wojewódzki przyniósł bardzo niepokojące informacje. Minionej doby na COVID-19 zmarły cztery osoby, w tym dwóch 74-latków z powiatu nowosądeckiego (jeden był leczony w Krakowie, a drugi w Limanowej) oraz 34-latek z Nowego Sącza. Życie straciła również zakażona koronawirusem 75-letnia krakowianka. W tym gronie tylko trzy osoby cierpiały na choroby współistniejące, jedna natomiast nie miała takich dolegliwości. Od początku epidemii na COVID-19 zmarło 182 mieszkańców województwa małopolskiego.

- Niestety musimy również poinformować o śmierci 74-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu nowosądeckiego, 34-letniego mężczyzny, mieszkańca Nowego Sącza, którzy przebywali w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, 75-letniej kobiety, mieszkanki Krakowa, która przebywała w Szpitalu Specjalistycznym im. S. Żeromskiego w Krakowie, a także 74-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu nowosądeckiego, który przebywał w Szpitalu Powiatowym w Limanowej. Trzy osoby miały choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 182 - czytamy w najnowszym (23 września) raporcie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego dotyczącym epidemii.

Wichura zniszczyła nam życie