Nowy Sącz. HORROR w DPS! Pensjonariusz z koronawirusem chciał wyskoczyć przez okno

2020-09-22 18:55 Adrian Teliszewski
Nowy Sącz. HORROR w DPS! Pensjonariusz z koronawirusem chciał wyskoczyć przez okno
Autor: Łukasz Gągulski Personel ośrodka musiał wezwać na pomoc służby ratunkowe/zdjęcie poglądowe

Do dantejskich scen doszło w Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Nawojowskiej w Nowym Sączu. Portal Sadeczanin.info opisuje, że jeden z pensjonariuszy zdemolował swój pokój i chciał wyskoczyć przez okno. Na zachowanie mężczyzny mogła mieć wpływ informacja o zarażeniu się przez niego koronawirusem.

Jak opisuje portal Sadeczanin.info, jeden z pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Nawojowskiej w Nowym Sączu zdemolował swój pokój i chciał wyskoczyć przez okno. Ostatecznie pracownikom ośrodka udało się nie dopuścić do tak radykalnego kroku, który dla desperata mógł się skończyć utratą zdrowia, a nawet życia. Pensjonariusz otrzymał leki uspokajające i jeszcze przez przybyciem służb ratunkowych udało się go powstrzymać przed zrobieniem sobie krzywdy.

Przyczyną jego zachowania mogła być informacja o zakażeniu koronawirusem. Mężczyzna po powrocie ze szpitala otrzymał bowiem wyniki swoich badań, które potwierdziły u niego infekcję SARS-CoV-2.

Miesiąc temu w Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Nawojowskiej w Nowym Sączu wybuchło ognisko koronawirusa. Infekcja SARS-CoV-2 zaatakowała wówczas około 100 osób. Sytuacja była tak zła, że jedna z sióstr dominikanek pomagających opanować epidemię w DPS-ie zaapelowała do osób wątpiących w istnienie wirusa o zgłaszanie się do pomocy przy opiece nad chorymi. Jej apel odbił się szerokim echem w mediach, budząc też liczne kontrowersje. Część osób krytykowało zakonnicę zarzucając jej stosowanie moralnego szantażu.

Ogórek będzie woził turystów po Nowym Sączu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.