Nowy Sącz. Siostra zakonna szuka osób niewierzących w koronawirusa! Ma dla nich zadanie

i

Autor: fernando zhiminaicela/cc0/pixabay Nowy Sącz. Siostra zakonna szuka osób niewierzących w koronawirusa! Ma dla nich zadanie

Nowy Sącz. Siostra zakonna szuka osób niewierzących w koronawirusa! Ma dla nich ofertę

2020-08-24 21:41

Dość zaskakującą propozycję złożyła osobom niewierzącym w istnienie koronawirusa siostra Tymoteusza ze zgromadzenia dominikanek. Zakonnica pomaga walczyć z ogniskiem SARS-CoV-2, które wybuchło w Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych w Nowym Sączu i szuka wolontariuszy mogących do niej dołączyć. Według niej koronawirusowi sceptycy świetnie nadają się do tej pracy.

Koronawirus w DPS Nowy Sącz

W Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych w Nowym Sączu wybuchło ognisko koronawirusa. Według danych przekazanych w piątek (21 sierpnia) przez prezydenta miasta Ludomira Handzla, zakażenie potwierdzono u 30 osób mieszkających lub pracujących w ośrodku. Siostra Tymoteusza z zakonu dominikanek, która pomaga walczyć z epidemią w sądeckim DPS-ie jeszcze tego samego dnia poinformowała o kolejnych ośmiu zainfekowanych osobach. Zakonnica w nietypowy sposób zaapelowała o pomoc przy opiece nad pensjonariuszami ośrodka. Według niej najlepiej do tej pracy nadawałaby się osoby, które... nie wierzą w istnienie koronawirusa. Jak dowodzi zakonnica nie musiałby one nosić maseczek i kombinezonów ochronnych, dzięki czemu ich pomoc byłaby bardziej efektywna. Chętni mogą się zgłaszać pod numerami telefonów: 184439304 lub 513781145.

- PILNE!!! Nowy Sącz - covid przedostał się do Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych - 38 osób ma wynik dodatni, ul. Nawojowska 159. Wolontariusze potrzebni od zaraz. Prosimy o pomoc! Nr telefonu bezpośrednio do Nowego Sącza - 184439304 lub s.Tymka 513781145. Szczególne zaproszenie dla tych, którzy uważają, że wirusa nie ma.... nie będą przynajmniej cierpieli z powodu noszenia masek i niewygodnych kombinezonów. Ich pomoc będzie na pewno bardziej efektywna, bez stresu - napisała na FB siostra Tymoteusza.

Dunajec zbiera śmiertelne żniwo

PRZECZYTAJ TAKŻE: