Koronawirus. W Nowym Sączu działa punkt poboru wymazów. Ruszyły badania przesiewowe [ZDJĘCIA]

2020-08-06 12:49

Zgodnie z zapowiedziami wojewody małopolskiego w Nowym Sączu uruchomiono punkt poboru wymazów dla osób przebywających w kwarantannie. Badaniom przesiewowym zostanie poddanych około tysiąca mieszkańców Sądecczyzny, czyli regionu szczególnie mocno dotkniętego epidemią koronawirusa. Zgodnie z najnowszymi wytycznymi Ministra Zdrowia w Nowym Sączu i powiecie nowosądeckim przywrócono obowiązek zakrywania twarzy we wszystkich miejscach publicznych.

Punkt poboru wymazów w Nowym Sączu już działa

Ze względu na gigantyczną zapadalność na koronawirusa odnotowywaną na Sądecczyźnie, wojewoda małopolski zdecydował o uruchomieniu w Nowym Sączu programu badań przesiewowych. Oferta skorzystania z tych badań jest skierowana do osób znajdujących się w kwarantannie, wskazanych przez Inspekcję Sanitarną. Mogą to zatem być nie tylko pracownicy firm, ale też ich rodziny lub osoby z dalszego kontaktu. Testom będzie poddanych około tysiąca mieszkańców Sądecczyzny. Punkt poboru wymazów został stworzony przez strażaków z PSP Nowy Sącz.

Dzisiaj Minister Zdrowia zdecydował, że w Nowym Sączu i powiecie nowosądeckim wróci nakaz zakrywania twarzy we wszystkim miejscach publicznych. Ponadto liczba osób korzystających z transportu zbiorowego będzie ograniczona do 50 proc. miejsc siedzących, a w uroczystościach rodzinnych (np. wesela i pogrzeby) będzie mogło wziąć udział 50 osób.

Nowe wieści o zdrowiu Fabio Jakobsena

PRZECZYTAJ TAKŻE: