Koronawirus w Polsce. Te powiaty w Małopolsce są CZERWONE. Tutaj wrócą radykalne obostrzenia!

2020-08-06 10:03 Magdalena Król
Medycy walczący z koronawirusem
Autor: Shutterstock Olbrzymi przyrost zakażeń koronawirusem w powiecie tarnowskim

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia podało listę 19 powiatów oznaczonych na czerwono i na żółto, gdzie wracają obostrzenia. Tam będzie konieczne noszenie maseczki. Ponadto liczba osób korzystających z transportu zbiorowego oraz na weselach będzie ograniczona. W przypadku województwa małopolskiego chodzi o dwa powiaty. Ograniczenia mają wejść w życie w najbliższą sobotę, 8 sierpnia.

Podczas konferencji prasowej w czwartek rano Minister Zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, że w 19 powiatach zostaną wprowadzone tzw. regionalne obostrzenia. Mowa o powiatach w województwie śląskim, wielkopolskim, łódzkim i małopolskim i podkarpackim.

- Zidentyfikowaliśmy 19 powiatów, w których wzrosły liczby zakażonych osób. W związku z tym wprowadzamy w tych powiatach dwa rodzaje obostrzeń - powiedział podczas konferencji Łukasz Szumowski, Minister Zdrowia.

Dziewięć z tych powiatów zostały oznaczone jako "czerwone". To tam nastąpił największy wzrost zakażeń koronawirusem. W województwie małopolskim chodzi o powiat nowosądecki oraz Nowy Sącz. Tam  będzie obowiązek noszenia maseczek wszędzie w przestrzeni publicznej. Ponadto liczba osób korzystających z transportu zbiorowego będzie ograniczona do 50 proc. miejsc siedzących, a w uroczystościach rodzinnych (np. wesela i pogrzeby) będzie mogło wziąć udział 50 osób.

Lista powiatów jest tworzona na podstawie ilości zakażeń na 10000 mieszkańców. Jeśli przekroczy on 12, powiat jest obejmowany kolorem czerwonym, z kolei gdy wskaźnik wynosi od 6 do 12 wprowadzany jest kolor żółty.

Motocyklista pędził 240 km/h na DK 86

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.