Koronawirus. Kolejny zakażony w Tarnowie! Epidemia na dobre wróciła do Małopolski

i

Autor: fernando zhiminaicela/cc0/pixabay Koronawirus. Kolejny zakażony w Tarnowie! Epidemia na dobre wróciła do Małopolski

Koronawirus. Trzech mężczyzn zmarło na COVID-19! W Tarnowie nowe przypadki [RAPORT]

2020-08-05 11:21

Trzech mężczyzn z powiatów: limanowskiego i bocheńskiego, a także miasta Nowego Sącza zmarło na COVID-19. O tym jak groźny potrafi być koronawirus świadczy błyskawiczny zgon 61-letniego mieszkańca gminy Dobra, który zmarł w niespełna dobę od momentu przyjęcia do szpitala. W województwie mamy też 90 nowych zakażonych. Spośród nich cztery osoby to mieszkańcy Tarnowa.

W Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 zwiększyła się do 74. Minionej doby odnotowano zgony trzech mężczyzn z powiatów: limanowskiego i bocheńskiego, a także miasta Nowego Sącza. W tym pierwszym przypadku 61-letni mieszkaniec gminy Dobra zmarł w niespełna 24 godziny od momentu przyjęcia do szpitala. 

90 kolejnych Małopolan jest zakażonych koronawirusem. Najwięcej nowych przypadków zanotowano na Sądecczyźnie (w mieście i powiecie łącznie 33), cztery osoby dotknięte SARS-CoV-2 mieszkają w Tarnowie. Zakażony jest między innymi Rafał Nakielny, dyrektor wydziały infrastruktury miejskiej w urzędzie miasta.

- Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 90 osób. To 47 kobiet i 43 mężczyzn, w wieku od 4 miesięcy do 91 lat, z powiatu nowosądeckiego (23 osoby), Krakowa (22 osoby), Nowego Sącza (10 osób), powiatu bocheńskiego i wielickiego (po 5 osób), Tarnowa (4 osoby), powiatów: gorlickiego, krakowskiego, limanowskiego i oświęcimskiego (po 3 osoby), chrzanowskiego, myślenickiego, nowotarskiego, olkuskiego (po 2 osoby) oraz powiatu dąbrowskiego (1 osoba). Aktualnie 8 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 4024 osób. Niestety musimy również poinformować o śmierci 3 mężczyzn, w wieku od 61 do 85 lat, z Nowego Sącza i powiatów: limanowskiego i bocheńskiego. Jedna osoba przebywała w Szpitalu Powiatowym w Limanowej, dwie w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarli mieli choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 74 - czytamy w najnowszym (5 sierpnia) raporcie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego dotyczącym epidemii.

Choroba aktora Barw szczęścia. Krzysztof Kiersznowski przerwał milczenie o stanie zdrowia

PRZECZYTAJ TAKŻE: