Nowy Sącz. Złamali obostrzenia sanitarne w kościele? TO zobaczyli wierni podczas transmisji mszy

i

Autor: Swohmeck/CC BY-SA 3.0/wikipedia Podczas transmisji mszy w bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu wierni zobaczyli doklejone zdjęcia pustych ławek.

Nowy Sącz. Złamali obostrzenia sanitarne w kościele? TO zobaczyli wierni podczas transmisji mszy

2021-03-29 9:21

Transmisja mszy z bazyliki kolegiackiej św. Małgorzaty w Nowym Sączu wzbudziła kontrowersje wśród internautów. Osoby, które na żywo śledziły relację z nabożeństwa dostrzegły, że wygląd wnętrza kościoła różni się od rzeczywistego. Realizator na prawdziwy obraz świątyni nałożył... zdjęcia pustych ławek. Część internautów uważa, że taki zabieg miał ukryć złamanie limitu wiernych w bazylice, z kolei inni twierdzą, że w ten sposób "przykryto" prace remontowe, które są prowadzone w bazylice.

Puste ławy w kościele? Nie uwierzysz, czym zasłonili wiernych. Komentarz Adama Federa

Puste ławki doklejone podczas transmisji z mszy

Jeden z użytkowników serwisu społecznościowego Twitter udostępnił nagranie transmisji mszy z bazyliki kolegiackiej św. Małgorzaty w Nowym Sączu. Na nagraniu widać, że na rzeczywisty obraz realizator nałożył zdjęcia ołtarzy bocznych z pustymi ławkami. Część internautów uważa, że był to celowy zabieg, aby ukryć rzeczywistą liczbę wiernych obecnych na mszy. Zgodnie z obostrzeniami, które obowiązują od soboty (27 marca) w świątyni może przebywać równocześnie ograniczona liczba wiernych, zależna od powierzchni obiektu (1 osoba na 20 metrów kwadratowych).

  • Bo to nie są dla nich zasady, tylko dla owiec, które wpędzone w poczucie nieustannej winy mają siedzieć cicho, wychwalać i dawać szeroką strugą „cołaska” na szkodliwych darmozjadów. Oświecenia i otwarcia umysłów Polsce życzę - napisał użytkownik kotdziwak.
  • Kłamstwo na kłamstwie, to jest właśnie polski kościół - stwierdził M. Pietruszewski.
  • A co tu się odpierd...a? Katoliki oszukują? A gdzie 10 przykazań? Też można olać? To po co im ta religia bez zasad? Bez wiary? - dodaje Tom Lok.
  • Albo zamykamy kraj bez wyjątków i za takie pseudocwaniactwo sanepid nakłady wysokie kary albo otwórzmy wszystko bez limitu i mówmy ze nie ma pandemii - uważa Przemekonko.

PRZECZYTAJ: Wielkanoc 2021. ZAKAZ całowania krzyża w diecezji tarnowskiej. Co ze święceniem pokarmów?

Z kolei inni internauci zwracali uwagę, że w bazylice trwa remont i nałożenie zdjęć ołtarzy bocznych, miało "przykryć" prace budowlane. Niemniej w poprzednich transmisjach z tego kościoła, przeprowadzanych jeszcze przed wprowadzeniem nowych obostrzeń nie stosowano takiego zabiegu, a na nagraniach z transmisji widać, że wierni siedzą również w ołtarzach bocznych. 

  • Budynek jest w trakcie rewitalizacji i w miejscu zdjęć są rusztowania, które nie wyglądałyby estetycznie, więc zostały zakryte. Sprawdźcie na żywo zamiast ośmieszać się w Internecie - napisał użytkownik Piotr Boroń.
  • Super pomysł, jestem jak najbardziej za, brawo dla Księdza proboszcza - dodaje Wioleta Nawrocka.
  • brawo dla księży, że nie wypraszaja wiernych, tylko z rigczem obchodzą koronazamordyzmy - uważa Szanowny Somsiad.
  • Brawo dla księży za walkę z plandemią - stwierdził Jakub.

Jak dotąd parafia św. Małgorzaty w Nowym Sączu nie skomentowała kontrowersyjnej sytuacji, na stronie internetowej można przeczytać wyłącznie komunikat o treści: "MOGĄ SIĘ ZDARZAĆ PRZERWY W TRANSMISJI Z PRZYCZYN NIEZALEŻNYCH. PRZEPRASZAMY". Próbowaliśmy się skontaktować w tej sprawie z proboszczem parafii, jednak nie odbierał telefonu.

ZOBACZ: Małopolskie: Rozstrzygnięto konkurs palm w Lipnicy Murowanej. Zobacz wyjątkowe zdjęcia

Sonda
Czy w czasie pandemii koronawirusa kościoły powinny być zamknięte?