Koronawirus. Nie żyje pensjonariuszka domu opieki w Grobli. Kolejni tarnowianie zakażeni [RAPORT]

2020-08-06 12:05 Adrian Teliszewski
Koronawirus. Nie żyje pensjonariuszka domu opieki w Grobli. Kolejni tarnowianie zakażeni
Autor: PSP Nowy Sącz Koronawirus. Nie żyje pensjonariuszka domu opieki w Grobli. Kolejni tarnowianie zakażeni

Małopolski Urząd Wojewódzki poinformował o śmierci 79-letniej pensjonariuszki Domu Opieki "Jestem" w Grobli. Przyczyną jej zgonu był COVID-19, a pacjentka cierpiała na choroby współistniejące. Liczba nowych przypadków w Małopolsce znowu przekroczyła setkę. Zainfekowanych jest między innymi 24 kolejnych mieszkańców Sądecczyzny i czterech mieszkańców Tarnowa.

Minionej doby w powodu COVID-19 w Małopolsce zmarły dwie kobiety, w tym 79-letnia pensjonariuszka Domu Opieki "Jestem" w Grobli (gm. Drwinia). To czternasta osoba z tego ośrodka, której zgon był według służb sanitarnych efektem choroby COVID-19. Niestety w województwie liczba nowych zakażeń znowu przekroczyła setkę. Infekcja zaatakowała między innymi kolejnych 24 mieszkańców Sądecczyzny (17 osób z powiatu nowosądeckiego i 7 z Nowego Sącza) i czterech mieszkańców Tarnowa.

- Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 118 osób. To 55 kobiet i 63 mężczyzn, w wieku od 3 do 86 lat, z Krakowa (24 osoby), powiatu nowosądeckiego (17 osób), tatrzańskiego i nowotarskiego (po 11 osób), limanowskiego (10 osób), gorlickiego (9 osób), Nowego Sącza (7 osób), powiatów: oświęcimskiego i krakowskiego (po 5 osób), Tarnowa i powiatu tarnowskiego (po 4 osoby), powiatu dąbrowskiego i olkuskiego (po 3 osoby), suskiego (2 osoby) oraz powiatów: wadowickiego, myślenickiego i bocheńskiego (po 1 osobie). Aktualnie 8 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 4142 osób. Niestety musimy również poinformować o śmierci 79-letniej kobiety, mieszkanki powiatu bocheńskiego, która przebywała w Domu Opieki „JESTEM” w Grobli oraz 78-letniej kobiety, mieszkanki powiatu nowotarskiego, która przebywała w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarłe miały choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 76 - czytamy w najnowszym (6 sierpnia) raporcie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego dotyczącym epidemii.

DRAMATYCZNY WYPADEK na finiszu pierwszego etapu TdP 2020!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

PRZECZYTAJ TAKŻE: