Koronawirus. Nie żyje pensjonariuszka domu opieki w Grobli. Kolejni tarnowianie zakażeni

i

Autor: PSP Nowy Sącz Koronawirus. Nie żyje pensjonariuszka domu opieki w Grobli. Kolejni tarnowianie zakażeni

Koronawirus. Nie żyje pensjonariuszka domu opieki w Grobli. Kolejni tarnowianie zakażeni [RAPORT]

2020-08-06 12:05

Małopolski Urząd Wojewódzki poinformował o śmierci 79-letniej pensjonariuszki Domu Opieki "Jestem" w Grobli. Przyczyną jej zgonu był COVID-19, a pacjentka cierpiała na choroby współistniejące. Liczba nowych przypadków w Małopolsce znowu przekroczyła setkę. Zainfekowanych jest między innymi 24 kolejnych mieszkańców Sądecczyzny i czterech mieszkańców Tarnowa.

Minionej doby w powodu COVID-19 w Małopolsce zmarły dwie kobiety, w tym 79-letnia pensjonariuszka Domu Opieki "Jestem" w Grobli (gm. Drwinia). To czternasta osoba z tego ośrodka, której zgon był według służb sanitarnych efektem choroby COVID-19. Niestety w województwie liczba nowych zakażeń znowu przekroczyła setkę. Infekcja zaatakowała między innymi kolejnych 24 mieszkańców Sądecczyzny (17 osób z powiatu nowosądeckiego i 7 z Nowego Sącza) i czterech mieszkańców Tarnowa.

- Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 118 osób. To 55 kobiet i 63 mężczyzn, w wieku od 3 do 86 lat, z Krakowa (24 osoby), powiatu nowosądeckiego (17 osób), tatrzańskiego i nowotarskiego (po 11 osób), limanowskiego (10 osób), gorlickiego (9 osób), Nowego Sącza (7 osób), powiatów: oświęcimskiego i krakowskiego (po 5 osób), Tarnowa i powiatu tarnowskiego (po 4 osoby), powiatu dąbrowskiego i olkuskiego (po 3 osoby), suskiego (2 osoby) oraz powiatów: wadowickiego, myślenickiego i bocheńskiego (po 1 osobie). Aktualnie 8 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 4142 osób. Niestety musimy również poinformować o śmierci 79-letniej kobiety, mieszkanki powiatu bocheńskiego, która przebywała w Domu Opieki „JESTEM” w Grobli oraz 78-letniej kobiety, mieszkanki powiatu nowotarskiego, która przebywała w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarłe miały choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 76 - czytamy w najnowszym (6 sierpnia) raporcie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego dotyczącym epidemii.

DRAMATYCZNY WYPADEK na finiszu pierwszego etapu TdP 2020!

PRZECZYTAJ TAKŻE: