Koronawirus w DPS Klęczany. Prawie połowa przebadanych osób jest zakażona!

2020-08-27 17:23
Koronawirus w DPS Klęczany. Prawie połowa przebadanych osób jest zakażona!
Autor: Shutterstock Konin: 65-latek PRZEGRAŁ walkę z koronawirusem! Co wiemy o pacjencie?

Znamy wyniki badań na obecność koronawirusa wśród osób związanych z Domem Pomocy Społecznej w Klęczanach (gm. Chełmiec). Testy w 56 przypadkach dały rezultat pozytywny, Zainfekowanych jest 33 pensjonariuszy oraz 23 członków personelu. Z kolei u 58 osób nie wykryto koronawirusa SARS-CoV-2.

Koronawirus w DPS Klęczany

We wtorek, 25 sierpnia dowiedzieliśmy się o pierwszym przypadku zakażenia koronawirusem wśród pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Klęczanach. W placówce przeprowadzono badania na obecność SARS-CoV-2. Wymazy pobrano od 114 osób. Okazało się, że zarażona jest prawie połowa z nich. Testy dały rezultat pozytywny w 56 przypadkach, z czego 33 osoby to podopieczni, a 23 członkowie personelu DPS-u w Klęczanach. Z kolei rezultat negatywny otrzymało 58 osób związanych z placówką. Nadal trwa postępowanie sanepidu, który ustali z kim kontaktowali się zakażeni pracownicy. 

- Po przeprowadzeniu przesiewowych badań w kierunku wykrycia koronawirusa w DPS w Klęczanach wykazano zakażenie u 56 osób. To 33 pensjonariuszy i 23 osoby z personelu. Wymazy pobrano łącznie od 114 osób, czyli wszystkich pensjonariuszy i pracowników placówki.Jak podkreśla starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, w dniu, w którym pojawiło się podejrzenie, że istnieje prawdopodobieństwo zarażenia pensjonariusze zostali odizolowani od pozostałych. Natomiast pracownicy pozostają w izolacji domowej. Dyrektor DPS wprowadziła 24-godzinne dyżury zdrowego personelu, który opiekuje się mieszkańcami placówki. Nadal trwa postępowanie Sanepidu, który ustali z kim kontaktowali się zakażeni pracownicy - brzmi komunikat starostwa powiatowego w Nowym Sączu.

Express Biedrzyckiej - Robert Winnicki: Szumowski napluł Polakom w twarz