Koronawirus w DPS Klęczany! Opiekunowie zostali z pensjonariuszami

i

Autor: Steve Buissinne/cc0/pixabay Koronawirus w DPS Klęczany! Opiekunowie zostali z pensjonariuszami

Koronawirus w DPS Klęczany! Opiekunowie zostali z pensjonariuszami

2020-08-25 13:53

Jeden z pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Klęczanach (pow. nowosądecki) jest zakażony koronawirusem. Dzisiaj (25 sierpnia) w ośrodku zostaną przeprowadzone badania przesiewowe wśród pracowników i mieszkańców DPS-u. Łącznie przebywa tam 114 osób, w tym opiekunowie, którzy zostali z pensjonariuszami. Zakażony mieszkaniec trafił do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Koronawirus w DPS Klęczany

Przypadek koronawirusa potwierdzono w kolejnym Domu Pomocy Społecznej na Sądecczyźnie. Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski poinformował, że zakażony jest pensjonariusz DPS Klęczany. Obecnie przebywa on w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Dzisiaj (25 sierpnia) w ośrodku ruszają badania przesiewowe, których wyniki określą skalę ogniska epidemii. Łącznie w DPS-ie znajduje się obecnie 114 osób, w tym opiekunowie, którzy pozostali na miejscu, by zajmować się pensjonariuszami.

- Dzisiaj w Domu Pomocy Społecznej w Klęczanach zostaną przeprowadzone przesiewowe badania w kierunku wykrycia wirusa Covid-19. Przebadani zostaną mieszkańcy i pracownicy. Powodem jest wykrycie u jednego z pensjonariuszy koronawirusa. Podjęliśmy wszystkie działania konieczne w takich przypadkach, izolując osobę chorą i tych, którzy mieli z nią bliski kontakt. Postępujemy zgodnie z procedurami mającymi ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa i zapobiec kolejnym zakażeniom. Osoba chora została hospitalizowana w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Pracownicy DPSu zostali na miejscu, aby opiekować się mieszkańcami. W sumie w DPSie jest 114 osób – mieszkańców i pracowników - napisał na FB Marek Kwiatkowski, starosta nowosądecki.

Uwięzieni w domu od 47dni

PRZECZYTAJ TAKŻE: