Trzy osoby zmarły na COVID-19. Jedna z ofiar NIE MIAŁA chorób współistniejących [RAPORT]

2020-08-13 12:15

Trzy kolejne osoby zmarły w Małopolsce z powodu COVID-19. Ofiary w wieku 64, 79 oraz 86 lat pochodzą z Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Małopolski Urząd Wojewódzki, jedna ze zmarłych osób nie cierpiała na choroby współistniejące. Od początku epidemii w województwo odnotowanie 86 zgonów spowodowanych COVID-19.

W czwartek (13 sierpnia) Małopolski Urząd Wojewódzki poinformował o trzech kolejnych zgonach spowodowanych COVID-19. Ofiarami są: dwie mieszkanki powiatu nowosądeckiego w wieku 79 oraz 86 lat, a także 64-letni mieszkaniec Nowego Sącza. Spośród tych osób tylko dwie cierpiały na choroby współistniejące. 79-latka była leczona w Szpitalu Specjalistycznym im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu, a dwoje pozostałych pacjentów przebywało w krakowskim Szpitalu Uniwersyteckim. Potwierdzono również 138 nowych zakażeń, z tego 30 w powiecie limanowskim i 23 na Sądecczyźnie (19 w powiecie nowosądeckim oraz 4 w Nowym Sączu).

- Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 138 osób. To 72 kobiety i 66 mężczyzn, w wieku od 9 do 94 lat, z Krakowa (35 osób), powiatu limanowskiego (30 osób), nowosądeckiego (19 osób), oświęcimskiego (14 osób), nowotarskiego (11 osób), krakowskiego (7 osób), powiatu suskiego i Nowego Sącza (po 4 osoby), powiatów tatrzańskiego i bocheńskiego (po 3 osoby), myślenickiego, wadowickiego i wielickiego (po 2 osoby) oraz brzeskiego i gorlickiego (po 1 osobie). Aktualnie 12 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 5073 osób. Niestety musimy również poinformować o śmierci 64-letniego mieszkańca Nowego Sącza i 86-letniej mieszkanki powiatu nowosądeckiego, którzy przebywali w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie oraz 79-letniej mieszkanki powiatu nowosądeckiego, która przebywała w Szpitalu Specjalistyczny im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu. Dwie osoby miały choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 86 - czytamy w najnowszym (13 sierpnia) raporcie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego dotyczącym epidemii.

Kraków solidarny z Białorusią

PRZECZYTAJ TAKŻE: