Żołnierze WOT pobierają wymazy na obecność koronawirusa

i

Autor: DOMIN/SUPER EXPRESS Żołnierze WOT pobierają wymazy na obecność koronawirusa

GIGANTYCZNA zapadalność na koronawirusa w powiecie nowosądeckim! Ruszają badania przesiewowe

2020-08-03 15:42

Fatalne statystyki zapadalności na koronawirusa w powiecie nowosądeckim skłoniły wojewodę małopolskiego do uruchomienia na Sądecczyźnie programu badań przesiewowych. Punkt pobierania wymazów zostanie stworzony na parkingu przy budynku MUW w Nowym Sączu przy ul. Wiśniowieckiego 127. Testy przejdzie około tysiąca mieszkańców regionu.

W Małopolsce statystyka zapadalności na koronawirusa wynosi 11,28 na 10 tysięcy mieszkańców, podczas gdy w powiecie nowosądeckim współczynnik ten ma wartość aż 33,12/10 tys. mieszkańców, a w mieście Nowym Sączu 24,94/10 tys. mieszkańców. Z tego powodu wojewoda małopolski Piotr Ćwik zdecydował o uruchomieniu programu badań przesiewowych na Sądecczyźnie.

Oferta skorzystania z testów jest skierowana do osób znajdujących się w kwarantannie, wskazanych przez Inspekcję Sanitarną. Mogą to zatem być nie tylko pracownicy firm, ale też ich rodziny lub osoby z dalszego kontaktu. Punkt poboru wymazów zostanie uruchomiony na parkingu przy budynku MUW w Nowym Sączu ul. Wiśniowieckiego 127, a zadanie pobrania próbek zlecono żołnierzom Wojsk Obrony Terytorialnej. W sumie testy przejdzie około tysiąca mieszkańców Sądecczyzny.

Do punktu wymazowego należy podjechać własnym samochodem i nie wysiadać z niego (także w początkowym punkcie wyczekiwania). Najpierw trzeba wypełnić ankietę i skierować się do kolejnego punktu, gdzie zostanie pobrany wymaz. Żołnierze będą pobierać wymazy osiem godzin dziennie, według wstępnego harmonogramu w następujących godzinach: 8.00-11.00, 12.00-15.00, 16.00-18.00.

Minister nasikał na stolik w klubie

PRZECZYTAJ TAKŻE: