Koronawirus. NIE ŻYJĄ trzy osoby z Sądecczyzny. Wśród ofiar epidemii 54-letnia kobieta

2020-08-26 11:10

Sześć osób zakażonych koronawirusem zmarło minionej doby w Małopolsce z powodu COVID-19. Trzy z nich pochodzą z powiatu nowosądeckiego. Wśród ofiar epidemii znalazła się 54-letnia kobieta leczona w krakowskim Szpitalu Uniwersyteckim. Zgony odnotowano również w Krynicy-Zdroju oraz Nowym Sączu.

Sześć zgonów z powodu COVID-19

W Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 zwiększyła się minionej doby o sześć przypadków. Trzy z nich dotyczą mieszkańców powiatu nowosądeckiego. W krakowskim Szpitalu Uniwersyteckim zmarła 54-letnia kobieta, w Nowym Sączu 88-letni mężczyzna, a w Krynicy-Zdroju 77-letni mężczyzna. Potwierdzono również 118 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, najwięcej w Krakowie oraz powiatach: krakowskim i nowotarskim.

- Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 118 osób. To 61 kobiet i 57 mężczyzn, w wieku od 7 do 91 lat, z Krakowa (29 osób), powiatu nowotarskiego (25), krakowskiego (10), nowosądeckiego (7), brzeskiego (5), limanowskiego (5), olkuskiego (5), bocheńskiego (4), dąbrowskiego (4), myślenickiego (4), tarnowskiego (4), wielickiego (4), gorlickiego (3), miechowskiego (3), oświęcimskiego (3), chrzanowskiego (1), tatrzańskiego (1) i wadowickiego (1). Aktualnie 5 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 6756 osób. PSSE w Nowym Sączu zaktualizowało sumaryczną liczbę przypadków w powiecie nowosądeckim i Nowym Sączu. Niestety musimy również poinformować o śmierci 90-letniego mężczyzny z Krakowa, który przebywał w izolacji, 91-letniego mężczyzny z powiatu nowotarskiego, 82-letniej kobiety z powiatu wadowickiego, 54-letniej kobiety z powiatu nowosądeckiego, którzy przebywali w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, 77-letniego mężczyzny z powiatu nowosądeckiego, którzy przebywał w Szpitalu im. J. Dietla w Krynicy-Zdroju oraz 88-letniego mężczyzny z powiatu nowosądeckiego, który przebywał w Szpitalu Specjalistycznym w Nowym Sączu. Zmarli mieli choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 119 - czytamy w najnowszym (26 sierpnia) raporcie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego dotyczącym epidemii.

Czerwona strefa w Krynicy-Zdrój odstrasza turystów?

PRZECZYTAJ TAKŻE: