Kontrole w sądeckich autobusach. Posypały się mandaty dla pasażerów

i

Autor: KMP Nowy Sącz Od początku listopada ponad 150 mieszkańców Sądecczyzny zostało ukaranych mandatem za niestosowanie się do nakazu zakrywania twarzy maseczką.

Kontrole w sądeckich autobusach. Posypały się mandaty dla pasażerów

2021-11-15 10:52

Policjanci i pracownicy MPK prowadzą kontrole w autobusach komunikacji miejskiej w Nowym Sączu. Tym razem nie chodzi jednak o brak biletu, ale o nakaz zakrywania twarzy, który ciągle jest lekceważony przez pasażerów. Osoby zapominające o założeniu maseczki muszą liczyć się z mandatami. Od początku listopada za takie przewinienie zostało ukaranych już ponad 150 mieszkańców Sądecczyzny.

Nowy Sącz. Kontrole w miejskich autobusach. Sypią się mandaty za brak maseczki

Od zeszłego tygodnia policjanci z Nowego Sącza pomagają w kontrolowaniu pojazdów miejskiej komunikacji. Tym razem nie chodzi jednak o pasażerów podróżujących bez biletu, ale o łamanie nakazu zakrywania twarzy maseczką. Mimo, że ten obowiązek funkcjonuje już od dłuższego czasu, w dalszym ciągu jest lekceważony przez niektóre osoby korzystające z usług komunikacji zbiorowej. Tacy podróżni muszą liczyć się z karami finansowymi. Od początku listopada już ponad 150 mieszkańców Sądecczyzny (miasta oraz powiatu nowosądeckiego) zostało ukaranych mandatem za niestosowanie się do obowiązku zasłanianie nosa i ust w miejscach publicznych. W 83 przypadkach funkcjonariusze ograniczyli się do pouczenia.

PRZECZYTAJ: Tragiczny pożar w Makowicy. W pogorzelisku znaleźli zwłoki [ZDJĘCIA]

Za niestosowanie się do obowiązku zasłaniania ust i nosa, grozi mandat karny w wysokości do 500 złotych. Rażące naruszenie przepisów może również skutkować skierowaniem sprawy do sanepidu, który w drodze postępowania administracyjnego ma prawo nałożyć karę w wysokości nawet 30 tysięcy złotych. W miejskich autobusach kontrole przeprowadzają policjanci wspólnie z pracownikami nadzoru i kontroli ruchu MPK w Nowym Sączu.

ZOBACZ: Koronawirus w kościele w Niedźwiedziu. Pilny komunikat sanepidu

Sonda
Czy zakrywanie twarzy w pojazdach komunikacji miejskiej powinno być obowiązkowe?
Atak na granicy. Przeciwko polskim służbom użyto gazu łzawiącego