Koronawirus. Na Sądecczyźnie najwięcej nowych przypadków. Trzy ofiary śmiertelne [RAPORT]

2020-07-31 12:12 Adrian Teliszewski
Zamkną szkoły przez koronawirusa?!
Autor: Shutterstock Zamkną szkoły przez koronawirusa?!

Liczba nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Małopolsce zwiększyła się o 77. Najwięcej ponownie odnotowano na Sądecczyźnie (19 powiecie nowosądeckim i 6 w Nowym Sączu). Niestety trzy kolejne osoby zmarły wskutek COVID-19. Według informacji Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego wszystkie one cierpiały na choroby współistniejące.

Liczba nowych przypadków koronawirusa w Małopolsce spadła poniżej stu, jednak w dalszym ciągu jest jedną z najwyższych w kraju. Minionej doby potwierdzono ich 77, z tego 25 na Sądecczyźnie (19 w powiecie nowosądeckim i 6 w Nowym Sączu). Troje kolejnych mieszkańców województwa zmarło na COVID-19. Pochodzili oni z powiatów: suskiego, nowosądeckiego oraz bocheńskiego.

- Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 77 osób. To 31 kobiet i 46 mężczyzn, w wieku od roku do 87 lat, z Krakowa (20 osób), powiatu nowosądeckiego (19 osób), nowotarskiego (8 osób), Nowego Sącza (6 osób), powiatu krakowskiego, oświęcimskiego, dąbrowskiego (po 3 osoby), olkuskiego, suskiego, wielickiego, myślenickiego, limanowskiego (po 2 osoby) oraz powiatów: oświęcimskiego, tatrzańskiego, wadowickiego, nowosądeckiego, tarnowskiego (po 1 osobie). Aktualnie 12 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 3535 osób. Niestety musimy również poinformować o śmierci 3 osób. To 1 kobieta i 2 mężczyzn, w wieku od 59 do 79 lat z powiatów: suskiego, bocheńskiego i nowosądeckiego, którzy przebywali w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarli mieli choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 64 - czytamy w najnowszym (31 lipca) raporcie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego dotyczącym epidemii.

Pójście na wesele to samobójstwo? Mocne słowa epidemiologa

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

PRZECZYTAJ TAKŻE: