Tarnów. Koronawirus w urzędzie miasta. Kolejny urzędnik zakażony!

2020-07-31 10:07
Urząd Miasta w Tarnowie
Autor: Adrian Teliszewski

Wczoraj informowaliśmy o pozytywnym wyniku testu na obecność koronawirusa otrzymanym przez wiceprezydenta Tarnowa Tadeusza Kwiatkowskiego. Niestety dzisiaj (31 lipca) tarnowski magistrat poinformował o kolejnym zakażonym urzędniku pracującym w urzędzie miasta. Chodzi o skarbnika Sławomira Kolasińskiego.

Po wykryciu zakażenia koronawirusem u wiceprezydenta Tarnowa Tadeusza Kwiatkowskiego, w urzędzie miasta wdrożono odpowiednie procedury epidemiologiczne. Testom na obecność SARS-CoV-2 poddano wszystkie osoby, które miały kontakt z zainfekowanym wiceprezydentem. Dzisiaj (31 lipca) potwierdzono, że zarażony koronawirusem jest również skarbnik miasta Sławomir Kolasiński. Budynek UMT przy ulicy Mickiewicza 2 został zamknięty dla interesantów. Można do niego wejść tylko w sprawach pilnych po wcześniejszym umówieniu się na wizytę przez telefon.

- Tadeusz Kwiatkowski poddał się testom na Covid-19 prywatnie, nie mając żadnych objawów. Wyniki testu otrzymał w czwartek 30 lipca i okazały się pozytywne. W Urzędzie Miasta Tarnowa, we współpracy z tarnowskim sanepidem, natychmiast zostały wdrożone wszystkie obowiązujące procedury epidemiologiczne: stworzona została lista osób, z którymi zastępca prezydenta miał kontakt w ciągu ostatnich dni (przebywanie w bliskiej odległości przez minimum 15 minut) i te osoby zostaną poddane kwarantannie, od czworga z nich (zastępczyni prezydenta Dorota Krakowska, skarbnik Sławomir Kolasiński i dwie pracownice sekretariatu) pobrane zostały wymazy do testów. Z tej czwórki dodatni wynik na Covid-19 wyszedł po teście u S. Kolasińskiego. Po otrzymaniu wyników testu stworzona została kolejna lista osób, które miały w ostatnich dniach bliski kontakt ze skarbnikiem miasta i po przeanalizowaniu okoliczności tego kontaktu przez pracowników sanepidu część tych osób poddanych zostanie kwarantannie. Testy zostaną powtórzone po siedmiu dniach.
Zastępca prezydenta i skarbnik nie mają żadnych objawów i przebywają w domu na zwolnieniu lekarskim. Dorota Krakowska przebywa w domu na kwarantannie.  Prezydent Roman Ciepiela był przez ostatnie dni poza urzędem, przebywał na zwolnieniu lekarskim i nie miał kontaktu z zakażonymi urzędnikami. Prezydent wraca do pracy w poniedziałek 3 sierpnia i przejmuje wszystkie swoje obowiązki.
W budynku przy ul. Mickiewicza 2 przywrócono zasady przyjmowania interesów z początków epidemii - jeżeli jest to możliwe należy odłożyć w czasie osobistą wizytę u urzędników, natomiast gdy sprawa musi być załatwiona już teraz, należy wcześniej umówić się telefonicznie. W pozostałych budynkach Urzędu Miasta Tarnowa przyjmowanie interesantów odbywa się normalnie - przekazał Ireneusz Kutrzuba, rzecznik tarnowskiego magistratu.

Oddział Muzeum Historii Tarnowa i Regionu już otwarty

PRZECZYTAJ TAKŻE: