Wiceprezydent Tarnowa ma koronawirusa! Urząd zostanie sparaliżowany?

2020-07-30 13:32 BM
Wiceprezydent Tarnowa ma koronawirusa! Urząd zostanie sparaliżowany?
Autor: leo2014/cc0/pixabay Wiceprezydent Tarnowa ma koronawirusa! Urząd zostanie sparaliżowany?

Zastępca prezydenta Tarnowa Tadeusz Kwiatkowski ma pozytywny wynik badania na COVID-19! Informacje potwierdza rzecznik prasowy Urzędu Miasta. Co to oznacza dla innych pracowników urzędu i samych mieszkańców? Kilka osób już trafiło na kwarantannę i przejdzie testy.

Koronawirus ciągle atakuje. Zakażony jest zastępca prezydenta Tarnowa Tadeusz Kwiatkowski. W Urzędzie Miasta Tarnowa wdrożone zostały już wszystkie obowiązkowe procedury wynikające z przepisów o stanie epidemii.

- Tadeusz Kwiatkowski poddał się testom na Covid-19 prywatnie, nie mając żadnych objawów. Wyniki testu otrzymał w czwartek 30 lipca i okazały się pozytywne. W Urzędzie Miasta Tarnowa, we współpracy z tarnowskim sanepidem natychmiast zostały wdrożone wszystkie obowiązujące procedury epidemiologiczne: stworzona została lista osób, z którymi zastępca prezydenta miał kontakt w ciągu ostatnich dni (przebywanie w bliskiej odległości przez minimum 15 minut) i te osoby zostaną poddane kwarantannie, od czworga z nich (zastępczyni prezydenta Dorota Krakowska, skarbnik Sławomir Kolasiński i dwie pracownice sekretariatu) pobrane zostaną wymazy do testów - przekazał Ireneusz Kutrzuba, rzecznik Urzędu Miasta Tarnowa.

Tadeusz Kwiatkowski czuje się dobrze. Nie ma żadnych objawów i przebywa w domu. Przekazał, że będzie pracował zdalnie. Podobnie jak skarbnik i zastępczyni prezydenta.

Wiemy też, że Kwiatkowski nie miał kontaktu z prezydentem Tarnowa - Romanem Ciepielą. Prezydent miasta w ostatnich dniach przebywał na zwolnieniu lekarskim i nie miał kontaktu ze swoim zastępcą.

- Prezydent wraca do pracy w poniedziałek 3 sierpnia i przejmuje wszystkie swoje obowiązki - poinformował Kutrzuba.

Izabela Szydło pokonała koronawirusa dzięki podaniu osocza ozdrowieńca