Koronawirus. Siedem zgonów jednego dnia! Tragiczne żniwo epidemii

i

Autor: fernando zhiminaicela/cc0/pixabay Koronawirus nie odpuszcza

Koronawirus. Siedem zgonów jednego dnia! Tragiczne żniwo epidemii

2020-07-30 10:58

Aż siedem osób zmarło minionej doby w Małopolsce z powodu COVID-19. Trzy z nich mieszkały w powiecie bocheńskim. Liczba ofiar epidemii zwiększyła się do 61. Niestety na tym może się nie skończyć, ponieważ w dalszym ciągu bardzo szybko przyrasta liczba nowych przypadków koronawirusa. W województwie mamy 133 kolejnych zakażonych, z tego 67 na Sądecczyźnie.

Podczas minionej doby na COVID-19 w Małopolsce zmarły trzy osoby z powiatu bocheńskiego i po jednej osobie z powiatów: nowosądeckiego, limanowskiego, krakowskiego oraz miasta Nowego Sącza. Liczba ofiar epidemii w województwie wynosi już 61. Potwierdzono również 133 nowe przypadki koronawirusa, z czego 67 na Sądecczyźnie. Infekcję SARS-CoV-2 zdiagnozowano u 9 kolejnych krakowian i jednego tarnowianina.

- Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 133 osób. To 56 kobiet i 77 mężczyzn, w wieku od 1 miesiąca do 89 lat, powiatu nowosądeckiego (49 osób), miasta Nowy Sącz (18 osób), powiatów oświęcimskiego, wadowickiego i miasta Kraków (po 9 osób), powiatu tatrzańskiego (7 osób), powiatu tarnowskiego (6 osób), powiatu nowotarskiego (5 osób), gorlickiego, myślenickiego (po 4 osoby), chrzanowskiego, krakowskiego, suskiego (po 3 osoby) oraz powiatów: bocheńskiego, brzeskiego, wielickiego i miasta Tarnów (po 1 osobie). Aktualnie 8 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 3458 osób. Niestety musimy również poinformować o śmierci 7 osób. To 2 kobiety i 5 mężczyzn, w wieku od 59 do 91 lat z powiatów: limanowskiego, krakowskiego, nowosądeckiego, miasta Nowy Sącz (po 1 osobie), powiatu bocheńskiego (3 osoby). Jedna osoba przebywała w Szpitalu Specjalistycznym im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu, pozostałe 6 osób przebywało w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarli mieli choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 61 - czytamy w najnowszym (30 lipca) raporcie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego dotyczącym epidemii. 

Ratownik ostrzega: wystrzegaj się tego w czasie wypoczynku nad wodą