Bochnia. Ozdrowieniec znowu zakażony koronawirusem! Potwierdziły to dwa testy

2020-07-29 14:16 Adrian Teliszewski
Bochnia. Ozdrowieniec znowu zakażony koronawirusem! Potwierdziły to dwa testy
Autor: fernando zhiminaicela/cc0/pixabay Bochnia. Ozdrowieniec znowu zakażony koronawirusem! Potwierdziły to dwa testy

Dwa testy na obecność koronawirusa potwierdziły, że ponownie zakażony jest jeden z pensjonariuszy DPS-u w Bochni. Przed Wielkanocą w tym ośrodku wybuchło ognisko epidemii, ale ostatecznie udało się je ugasić i wszyscy zainfekowani uchodzili za ozdrowieńców. Mężczyzna, u którego powtórnie wykryto SARS-COV-2 tym razem nie wymaga hospitalizacji.

O przypadku pensjonariusza DPS-u w Bochni napisał portal Bochnianin.pl. Z nieoficjalnych ustaleń tego portalu wynika, że zakażony jest mężczyzna, który już raz przeszedł infekcję SARS-CoV-2 i uchodził za ozdrowieńca. Teraz obecność koronawirusa w jego organizmie potwierdziły dwukrotnie przeprowadzone badania.

Od pensjonariusza DPS-u pobrano wymazy ze względu na jego pobyt w szpitalu związany z innymi dolegliwościami zdrowotnymi. Nie ma on objawów choroby COVID-19, dlatego tym razem nie jest hospitalizowany, a wyłącznie izolowany.

Ognisko koronawirusa w bocheńskim DPS-ie wybuchło tuż przed Wielkanocą. Wówczas Bochnia stała się epicentrum epidemii w Małopolsce. Na COVID-19 zmarł jeden z pensjonariuszy tego ośrodka. 

Od początku lipca DPS-em w Bochni przestała kierować jego wieloletnia dyrektorka Barbara Hałas. O zwolnieniu jej z obowiązków zdecydował starosta bocheński, w związku z nieprawidłowym naliczeniem pensji pracownikom domu opieki, którzy okres swojej kwarantanny spędzili zajmując się pensjonariuszami.

Motocyklista położył maszynę. Jazdę w krótkich spodenkach i koszulce zapamięta na długo

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.