Siostry dominikanki KOŃCZĄ misję w DPS Bochnia. Teraz czas na mężczyzn!

2020-05-05 12:39 AT
Siostry dominikanki KOŃCZĄ misję w DPS Bochnia. Teraz czas na mężczyzn
Autor: Dom Chłopaków w Broniszewicach/FB

Zakończyła się trwająca trzy tygodnie misja sióstr dominikanek, opiekujących się pensjonariuszami DPS-u Bochnia. Zakonnice, którym pomagał również ksiądz Piotr Dydo-Rożniecki trafią teraz na kwarantannę i przejdą test na obecność koronawirusa. Teraz zastąpi je sześciu braci dominikanów, o czym poinformował polski prowincjał tego zakonu.

Siostry dominikanki przyjechały do Bochni w Wielki Piątek na prośbę miejscowego starosty, który płacząc tłumaczył, że w ośrodku nie ma się kto zająć chorymi, ponieważ członkowie stałego personelu albo są zakażeni koronawirusem, albo przechodzą kwarantannę. Misja zakonnic oraz księdza Piotra Dydo-Rożnieckiego, który do nich dołączył trwała ponad trzy tygodnie i wczoraj (4 maja) dobiegła końca. Dominikanki i kapłan pracujący na stałe w Kazachstanie trafią teraz na kwarantannę, przejdą również testy na obecność koronawirusa.

Nie oznacza to jednak, że pensjonariusze DPS Bochnia zostaną pozbawieni opieki. Do pracy w ośrodku zgłosiło się sześciu braci dominikanów, o czym poinformował ojciec Paweł Kozacki, polski prowincjał tego zakonu. 

Ich pobyt w Mieście Soli potrwa dwa tygodnie, a zajmować się będą między innymi: karmieniem, utrzymaniem higieny pensjonariuszy, sprzątaniem oraz dezynfekcją. Według informacji portalu ekai.pl, nową ekipę opiekunów stanowi pięciu braci z klasztoru w Krakowie i jeden z Korbielowa.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj!

Pijana matka na spacerze z niemowlakiem. Miała ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

PRZECZYTAJ TAKŻE: