Koronawirus. Kolejne zgony w regionie z powodu COVID-19. Nie żyją dwie kobiety

2020-07-20 12:05 Adrian Teliszewski
Koronawirus. Kolejne zgony w regionie z powodu COVID-19. Nie żyją dwie kobiety
Autor: leo2014/cc0/pixabay Koronawirus. Kolejne zgony w regionie z powodu COVID-19. Nie żyją dwie kobiety

Liczba ofiar choroby COVID-19 w Małopolsce wzrosła do 49. Minionej doby zmarły dwie kobiety zakażone koronawirusem: 86-latka z powiatu bocheńskiego oraz 83-latka z powiatu nowosądeckiego. Obie cierpiały na choroby współistniejące i były leczone w krakowskim Szpitalu Uniwersyteckim. Odnotowano również 41 nowych przypadków SARS-CoV-2.

Małopolski Urząd Wojewódzki poinformował o śmierci dwóch kobiet zakażonych koronawirusem:  86-letniej mieszkanki powiatu bocheńskiego oraz 83-letniej mieszkanki powiatu nowosądeckiego, tym samym liczba ofiar choroby COVID-19 wzrosła w Małopolsce do 49. Minionej doby potwierdzono 41 nowych zakażeń, jedenaście z nich dotyczy mieszkańców wschodniej części województwa. Dziesięć kolejnych przypadków wykryto na Sądecczyźnie (cztery w Nowym Sączu i sześć w powiecie nowosądeckim).

- Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych osób. To 19 kobiet i 22 mężczyzn, w wieku od 1 miesiąca do 85 lat, z Krakowa (10 osób), powiatu oświęcimskiego (8 osób), wadowickiego (7 osób), nowosądeckiego (6 osób), Nowego Sącza (4 osoby), powiatu tatrzańskiego (3 osoby), proszowickiego (2 osoby) i bocheńskiego (1 osoba). Aktualnie 5 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji. Otrzymaliśmy informację z WSSE w Krakowie o zdublowaniu jednej osoby we wcześniejszych raportach – raport skorygowano. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 2534 osób. Niestety musimy również poinformować o śmierci 86-letniej kobiety, mieszkanki powiatu bocheńskiego oraz 83-letniej kobiety, mieszkanki powiatu nowosądeckiego, które przebywały w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarłe miały choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 49 - czytamy w najnowszym (20 lipca) raporcie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego dotyczącym epidemii.

Małopolska policja apeluje o rozwagę

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

PRZECZYTAJ TAKŻE: