Koronawirus. Pięć zgonów z powodu COVID-19 w powiecie bocheńskim! Nowy zakażony w Tarnowie

Koronawirus. Pięć zgonów z powodu COVID-19 w powiecie bocheńskim! Nowy zakażony w Tarnowie
Autor: Alexander Heeb/cc0/pixabay Koronawirus. Pięć zgonów z powodu COVID-19 w powiecie bocheńskim! Nowy zakażony w Tarnowie

Pięć na sześć zgonów odnotowanych minionej doby w Małopolsce dotyczy mieszkańców powiatu bocheńskiego. Z tego dwóch pacjentów zmarło w Domu Opieki "Jestem" w Grobli (gm. Drwinia). Potwierdzono również kolejne zakażenia koronawirusem. Jeden z przypadków dotyczy mieszkańca Tarnowa, gdzie od początku epidemii wykryto już 28 infekcji SARS-CoV-2.

Według danych Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego minionej doby na COVID-19 zmarło sześciu mieszkańców województwa, z czego pięć osób pochodzących z powiatu bocheńskiego. Ofiary epidemii miały od 76 do 95 lat i cierpiały na choroby współistniejące. Dwie osoby przebywały w Domu Opieki "Jestem" w Grobli, gdzie wybuchło ognisko koronawirusa. Spadła liczba nowych przypadków infekcji SARS-CoV-2, tym razem odnotowano ich 76, z czego jedna osoba pochodzi z Tarnowa.

- Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirus SARS-CoV-2 u kolejnych 76 osób. To 35 kobiet i 41 mężczyzn, w wieku od 2 do 89 lat, z Krakowa (27 osób), powiatów: nowotarskiego i nowosądeckiego (po 10 osób), krakowskiego (5 osób), Nowego Sącza i powiatu oświęcimskiego i wielickiego (po 4 osoby), tarnowskiego, myślenickiego, limanowskiego (po 2 osoby) oraz Tarnowa i powiatów: olkuskiego, gorlickiego, chrzanowskiego, brzeskiego, bocheńskiego (po 1 osobie). Aktualnie 10 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 3768 osób.
Niestety musimy również poinformować o śmierci 6 osób. To 4 kobiety i 2 mężczyzn, w wieku od 76 do 95 lat z powiatu bocheńskiego (5 osób) i oświęcimskiego (1 osoba). Cztery osoby przebywały w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, dwie w Domu Pomocy „JESTEM” w Grobli. Zmarli mieli choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 70 - czytamy w najnowszym (2 sierpnia) raporcie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego dotyczącym epidemii. 

Matka podcięła gardło malutkiemu dziecku