HEJT podczas lekcji online! Bocheński nauczyciel ZWYZYWANY

2020-04-23 10:27
Koronawirus. HEJT podczas lekcji online! Bocheński nauczyciel ZWYZYWANY
Autor: Tumisu/cc0/pixabay Trwa ustalanie tożsamości hejtera, który zwyzywał nauczyciela

Bocheński nauczyciel został zwyzywany podczas prowadzenia lekcji online z uczniami szkoły podstawowej. Sprawą zajmuje się miejscowa policja i prokuratura. Trwa ustalanie tożsamości hejtera, który dopuścił się tego występku. Grozi mu kara nawet do jednego roku pozbawienia wolności, oczywiście o ile wiek sprawcy pozwoli na wyciągnięcie wobec niego tak surowych konsekwencji.

Do incydentu doszło 30 marca, podczas lekcji online prowadzonych za pomocą platformy Google Classroom. Nauczyciel jednej z bocheńskich podstawówek został zwyzywany przez anonimowego hejtera. Sprawa trafiła na policję i do prokuratury. Trwa ustalanie tożsamości sprawcy oraz sposobu w jaki uzyskał dostęp do platformy e-learningowej. W tym przypadku konwersacja nauczyciela z uczniami polegała wyłącznie na wymianie wiadomości tekstowych, bez ujawniania wizerunków, lecz śledczy zapewniają, że w internecie nikt nie jest anonimowy i hejter zostanie znaleziony.

Zgodnie z art. 226 kodeksu karnego za znieważenie funkcjonariusza publicznego grozi kara nawet do jednego roku pozbawienia wolności. Możliwość wyciągnięcia tak surowych konsekwencji zależy jednak od wieku sprawcy. 

Akcja rozlewania płynu do dezynfekcji w Michelin w Olsztynie

PRZECZYTAJ TAKŻE: