Śmierć zakażonego koronawirusem proboszcza z Drwini. Prokuratura nie ma wątpliwości!

2020-06-16 20:05
Śmierć zakażonego koronawirusem proboszcza z Drwini. Prokuratura nie ma wątpliwości!
Autor: kisistvan77/Pixabay.com Prokuratura nie widzi powodu, by wszczynać śledztwo w sprawie śmierci księdza Romana Kopacza

W marcu bieżącego roku, mając zaledwie 59 lat zmarł ks. Roman Kopacz, proboszcz parafii Drwinia. Kapłan był zakażony koronawirusem, ale jego śmierć nie została zaliczony do statystyk zgonów spowodowanych chorobą COVID-19. Lekarze uznali, że w tym przypadku bezpośrednią przyczyną utraty życia nie była infekcja SARS-CoV-2. Sprawą zajmowała się bocheńska prokuratura, która nie dopatrzyła się w niej żadnych wątpliwości.

Ksiądz Roman Kopacz zmarł w marcu bieżącego roku, w wieku zaledwie 59 lat. Był zakażony koronawirusem, ale lekarze uznali, że jego zgon nie był spowodowany infekcją SARS-CoV-2, lecz innymi dolegliwościami. Po wykryciu u niego zakażenia przebywał w izolacji domowej na plebani w Drwini, nie był hospitalizowany.

W sprawie śmierci duchownego bocheńska prokuratura wszczęła postępowanie wyjaśniające. Jak ustaliła Gazeta Krakowska, prokuratura w zgonie księdza Kopacza nie dopatrzyła się niczego podejrzanego i odmówiła wszczęcia śledztwa. 

- W sprawie dotyczącej śmierci proboszcza w parafii Drwinia postanowieniem z dnia 20 maja 2020 roku odmówiono wszczęcia śledztwa albowiem brak było uzasadnionego podejrzenia popełnienia przestępstwa - powiedziała Gazecie Krakowskiej Barbara Grądzka, zastępca Prokuratora Rejonowego w Bochni.

Ks. Roman Kopacz urodził się 27 lutego 1961 roku w Jaśle. Otrzymał święcenia kapłańskie 25 maja 1986 roku w Tarnowie. Pracował w parafiach: Gręboszów, Bobowa i Szczepanowice. Od 1991 roku do 1999 roku był misjonarzem na Ukrainie. W 2000 roku został proboszczem parafii w Przybysławicach. W 2007 roku otrzymał nominację na urząd proboszcza parafii pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski w Drwini.

Po śmierci księdza Kopacza, biskup tarnowski Andrzej Jeż wystosował list do wiernych parafii Drwinia, w którym zapewnił ich o swojej pamięci i duchowej trosce.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express.

Nowi wychowankowie krakowskiego ZOO

PRZECZYTAJ TAKŻE: