Drwinia: NIE ŻYJE KSIĄDZ zakażony koronawirusem! Kilku duchownych na kwarantannie

2020-03-24 21:56 mt
Drwinia: NIE ŻYJE KSIĄDZ zakażony koronawirusem! Kilku duchownych na kwarantannie
Autor: pixabay.com/Senlay

Wczoraj potwierdzono u niego COVID-19, a dziś zmarł. Nie żyje ksiądz zakażony koronawirusem! To proboszcz parafii Drwinia (pow. bocheński) w diecezji tarnowskiej. Kilku innych kapłanów przechodzi teraz kwarantannę.

59-letni kapłan przebywał w kwarantannie na plebanii – informuje Gazeta Krakowska. W poniedziałek zdiagnozowano u niego koronawirusa. Zmarł we wtorek po południu. Miał choroby współistniejące i nie wiadomo, co było bezpośrednią przyczyną śmierci.

Księża z parafii Cerekiew, Drwinia, Grobla, Niedzieliska, Okulice, Strzelce Wielkie, Szczurowa, Uście Solne – trafili na kwarantannę, bo mieli kontakt ze zmarłym proboszczem. Sanepid ustala, z kim jeszcze mógł się kontaktować 59-letni duchowny.

Posłuchaj, ile czasu koronawirus żyje poza organizmem. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami

Kuria diecezji tarnowskiej potwierdziła informację o śmierci proboszcza parafii Drwinia. Informacje o jego pogrzebie mają być wkrótce przekazane wiernym.

Ks. Roman Kopacz urodził się 27 lutego 1961 roku w Jaśle. Otrzymał święcenia kapłańskie 25 maja 1986 roku w Tarnowie. Pracował w parafiach: Gręboszów, Bobowa i Szczepanowice. Od 1991 roku do 1999 roku był misjonarzem na Ukrainie. W 2000 roku został proboszczem parafii w Przybysławicach. W 2007 roku otrzymał nominację na urząd proboszcza parafii pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski w Drwini – przypomina ks. Łukasz Niepsuj, notariusz Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

Minister zdrowia o nowych obostrzeniach

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.