Koronawirus w diecezji tarnowskiej. Zakażona osoba była na mszy w Boże Ciało, sanepid interweniuje

2020-06-16 14:16 AT
Koronawirus w diecezji tarnowskiej. Osoba zakażona była na mszy w Boże Ciało
Autor: Henryk Bielamowicz/CC BY-SA 4.0/wikipedia Sanepid poszukuje osób, które również były w Boże Ciało na mszy w tylickiej parafii

Osoba zakażona koronawirusem w Boże Ciało uczestniczyła we mszy odprawionej o godz. 7.00 w kościele parafialnym w Tyliczu (gm. Krynica-Zdrój). W związku z tym nowosądecki sanepid poszukuje innych osób, które były obecne na tym samym nabożeństwie. Kościół w Tyliczu do odwołania jest zamknięty dla wiernych, a księża trafili na kwarantannę.

W Boże Ciało we mszy o godz. 7.00 w kościele parafialnym w Tyliczu (gm. Krynica-Zdrój) uczestniczyła osoba z miejscowości Muszynka (gm. Krynica-Zdrój), u której wykryto zakażenie koronawirusem. Nowosądecki sanepid poszukuje pozostałych uczestników tego nabożeństwa. Również oni mogą być zarażeni SARS-CoV-2 i dlatego powinni telefonicznie skontaktować się ze służbami sanitarnymi. Wykaz numerów telefonu, pod którymi można to zrobić:

  • 18 443 54 64, wew. 26, 40, 44
  • 18 442 13 54, wew. 26, 40, 44 
  • 692 238 655 (telefon alarmowy czynny całą dobę, cały tydzień łącznie z sobotą i niedzielą)
  • 604 370 193 (telefon alarmowy czynny całą dobę, cały tydzień łącznie z sobotą i niedzielą)

Decyzją sanepidu kościół w Tyliczu został zamknięty dla wiernych, a księża pracujący w parafii są objęci kwarantanną.

W związku z obecnością w naszym kościele, w Boże Ciało na mszy św. o godz. 7.00, osoby zarażonej na covid19, decyzją sanepidu z Nowego Sącza kościół został zamknięty, a my kapłani zostaliśmy objęci kwarantanną. Nie wiemy jak długo taki stan rzeczy będzie się utrzymywał. Wszelkie nowe informacje będziemy umieszczać na stronie parafialnej – prosimy więc o śledzenie tych informacji. Pragniemy poinformować, że otrzymaliśmy zgodę na odprawianie mszy świętych w kościele – bez udziału jakichkolwiek osób! Dlatego wszystkie intencje zapowiedziane w minioną niedzielę zostaną odprawione w wyznaczonych dniach i o wyznaczonej porze. Można więc, poprzez transmisję internetową łączyć się na modlitwie z nami. Msza św. w Muszynce w piątek nie odbędzie się natomiast wyznaczona intencja zostanie odprawiona w Tyliczu o godz. 18.00. Prosimy wszystkich parafian, a szczególnie mieszkańców Muszynki o nadzwyczajne środki ostrożności, by zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa w naszej parafii. Całą tę trudną sytuację polecajmy nieustannie Matce Bożej Tylickiej, prosząc o zdrowie dla zarażonych, a dla pozostałych o zachowanie od zarażenia wirusem. Pozdrawiam Was i obejmuję wszystkich modlitwą - napisał ks. Piotr Fiksak, proboszcz parafii w Tyliczu.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express.

Jak zwalcza się pożary?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

PRZECZYTAJ TAKŻE: