Nowy Sącz. Koronawirus w parafii św. Wawrzyńca! Wikariusz ZAKAŻONY

Nowy Sącz. Koronawirus w parafii św. Wawrzyńca! Wikariusz ZAKAŻONY
Autor: Fmbar22/CC BY-SA 3.0 pl/wikipedia Zakażenie potwierdzono u wikariusza z parafii św. Wawrzyńca w Nowym Sączu

Jeden z księży pracujących w parafii św. Wawrzyńca w Nowym Sączu-Biegonicach jest zakażony koronawirusem. Kapłan chorował od kilku dni, a przeprowadzone badania potwierdziły u niego chorobę COVID-19. Na szczęście od razu poddał się samoizolacji i od czasu wystąpienia pierwszych objawów z nikim się nie kontaktował. Kościół parafialny pozostaje obecnie zamknięty.

Parafia św. Wawrzyńca w Nowym Sączu-Biegonicach potwierdziła, że pracujący tam wikariusz ks. Mariusz Mrzygłód jest zakażony koronawirusem. Kapłan chorował od kilku dni, myśląc początkowo, że cierpi na grypę, lecz badania wykazały u niego COVID-19. Na szczęście od wystąpienia pierwszych objawów poddał się samoizolacji i z nikim się nie kontaktował. Proboszcz parafii św. Wawrzyńca zgodnie z zaleceniem sanepidu odbywa kwarantannę. Obecnie nie zdradza on żadnych objawów zakażenia koronawirusem. Do odwołania zamknięty pozostaje kościół parafialny w Biegonicach, a zamówione intencje mszalne odprawiane są na plebani.

- Od kilku dni wikariusz naszej parafii – ks. Mariusz Mrzygłód chorował. Objawy choroby wskazywały na grypę. Niestety wykonane badania potwierdziły u niego obecność wirusa Covid 19. Na szczęście od samego początku choroby ks. Mariusz przebywał w odosobnieniu, bez kontaktu fizycznego z kimkolwiek (także z ks. proboszczem i pracownikami parafii). Ks. Proboszcz nie wykazuje obecnie żadnych objawów choroby. W związku jednak z zaistniałą sytuacją, zgodnie z zaleceniami Sanepidu, ks. Proboszcz również, od wtorku 20 X w południe, udaje się na kwarantannę. Z tego względu począwszy od tego dnia nasz parafialny kościół pozostanie zamknięty. Zamówione Msze św. będą odprawione na plebanii (bez udziału wiernych). Przepraszamy za niedogodności ale działania nasze wynikają z troski o bezpieczeństwo wszystkich parafian. O dalszych działaniach będziemy informować w porozumieniu z Sanepidem. Zapewniamy o naszej modlitwie w intencji parafian i wzajemnie prosimy o modlitwę. Kontakt z parafią jest możliwy za pośrednictwem Internetu: kontakt@parafiabiegonice.pl lub w ważnych sprawach telefonicznie: 662-630-421 - czytamy na profilu FB parafii św. Wawrzyńca w Nowym Sączu-Biegonicach.

Pogrzeb księdza proboszcza zmarłego na koronawirusa