Krynica-Zdrój. Koronawirus w parafii MB Nieustającej Pomocy. WSZYSCY księża na kwarantannie!

Krynica-Zdrój. Koronawirus w parafii MB Nieustającej Pomocy. WSZYSCY księża na kwarantannie!
Autor: Henryk Bielamowicz/CC BY-SA 4.0/wikipedia Po wykryciu zakażenia koronawirusem u jednego z księży, wszyscy pozostali trafili na kwarantannę.

Od środy, 14 października wszyscy księża pracujący w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krynicy-Zdroju są objęci kwarantanną. To efekt wykrycia u jednego z nich zakażenia koronawirusem. Kościół nie został zamknięty, ale przeszedł dezynfekcję, a Msze św. będą w nim odprawiać kapłani z sąsiednich parafii.

U jednego z księży pracujących w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krynicy-Zdroju potwierdzono zakażenie koronawirusem. Z tego powodu wszyscy pozostali kapłani z tej parafii zostali objęci przez sanepid kwarantanną. Kościół pozostanie otwarty dla wiernych, obiekt został jednak zdezynfekowany, a Msze św. będą w nim odprawiali duchowni z sąsiednich parafii. Nieczynna do odwołania jest za to kancelaria parafialna. W sprawach niecierpiących zwłoki z księżmi należy kontaktować się telefonicznie ( tel. +48 576 111 367). 

- Drodzy Parafianie - Siostry i Bracia! W związku z potwierdzonym pozytywnym testem na obecność koronawirusa u jednego z księży, od dzisiaj – tj. 14 października 2020 roku – przez najbliższe dni wszyscy kapłani naszej Parafii będą przebywać na kwarantannie. Intencje mszalne, które zostały zamówione i miały być sprawowane w kaplicy szpitalnej będą sprawowane w kaplicy domowej na plebanii – pozostałe Msze Św. będą sprawowane w kościele bez zmian przez kapłanów z sąsiednich Parafii. O godz. 17:00 w kościele najpierw będzie sprawowana Msza Św., natomiast po Mszy Św. będzie Różaniec, lecz bez wystawienia Najświętszego Sakramentu. O prowadzenie Różańca bardzo prosimy poszczególne Róże Różańcowe oraz Grupy parafialne. Zaplanowana Msza Św. w kaplicy szpitalnej w najbliższą niedzielę o godz. 10:15 nie odbędzie się. Pracowników służby zdrowia będziemy polecać Panu Bogu sprawując Mszę Św. w kaplicy domowej na plebanii. W niedzielę Różaniec będzie o godz. 18:30 przed Mszą Św. wieczorną. Informujemy jednocześnie, że kancelaria parafialna w najbliższym czasie będzie nieczynna! W sprawach bardzo pilnych prosimy o kontakt pod numerem telefonu +48 576 111 367! Pragniemy również zaznaczyć, że bezpieczeństwo wewnątrz kościoła zostało zachowane. Kościół został dzisiaj poddany całkowitej dezynfekcji. Apelujemy jednakże o stosowanie się do wszelkich zaleceń sanitarnych, aby każdy z nas mógł czuć się w świątyni bezpieczny!!! Prosimy Was o modlitwę i o niej również zapewniamy!!! Wszystkich Parafian polecamy opiece Matki Bożej Nieustającej Pomocy - czytamy w komunikacie umieszczonym na stronie internetowej parafii MB Nieustającej Pomocy w Krynicy-Zdroju.

Kolejki do Tauron Areny Kraków, która jest jednym z punktów pobierania wymazów w kierunku koronawirusa.