Glisne. Ksiądz ZAKAŻONY koronawirusem! Ważny komunikat dla osób przyjmujących komunię

Koronawirus. Ksiądz z parafii Glisne ZAKAŻONY! Ważny komunikat dla osób przyjmujących komunię
Autor: Robert Cheaib/cc0/pixabay Osoby, które w parafii Glisne przyjmowały komunię powinny monitorować swój stan zdrowia i w przypadku niepokojących sygnałów zgłosić się do lekarza.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Limanowej wydała ważny komunikat dla osób, które w dniach od 23 marca do 29 marca 2021 roku przyjmowały komunię w kościele parafialnym w Glisnem. Ksiądz udzielający sakramentu jest zakażony koronawirusem, w związku z tym istnieje obawa, że choroba mogła się rozprzestrzenić. Wierni, którzy we wskazanych dniach w kościele w Glisnem przystąpili do komunii powinni monitorować swój stan zdrowia.

Glisne. Ksiądz zakażony koronawirusem

W kościele parafialnym w Glisnem mogło dojść do rozprzestrzenienia się koronawirusa. Jak informuje portal Sadeczanin.info, zakażenie potwierdzono u księdza, który w tamtejszym kościele udzielał wiernym komunii św. Zagrożone mogą być osoby przystępujące do sakramentu w dniach: od 23 marca do 29 marca 2021 roku. Komunikat w tej sprawie wydała Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Limanowej. Sanepid prosi wiernych, by monitorowali swój stan zdrowia. W przypadku wystąpienia niepokojących sygnałów (wysoka gorączka, duszności, kaszel, utrata węchu i smaku) powinni oni niezwłocznie skontaktować się z lekarzem POZ.

PRZECZYTAJ: Koronawirus, Nowy Sącz. SKANDAL ze szczepieniem bezdomnych. 80 kilometrów do punktu szczepień!

Treść komunikatu Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Limanowej:

W związku z możliwym narażeniem na zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 osób, które w Kościele Parafialnym w Glisnym przyjmowały Sakrament Eucharystii w dniach od 23 marca do 29 marca 2021 r., Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Limanowej prosi, aby w/w osoby w przypadku pojawienia się u nich takich objawów jak:

  • temperatura ciała powyżej 38 st. C,
  • kaszel,
  • duszność,
  • utrata węchu i smaku,

niezwłocznie skontaktowały się z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej (POZ).

ZOBACZ: Rdziostów. GROŹNE zderzenie seata z daewoo. Dwie osoby ranne [ZDJĘCIA]

Kardynał Kazimierz Nycz zasłabł na mszy świętej